УкрРус

"Уряд навпаки", або Чому МВФ довіряє, а заробітчани не довіряють владі?

Останні активно дебатовані теми в українському суспільстві - бійки за участю депутатів і права сексменшин… Спостерігаючи за ключовими темами суспільно-політичних і побутових дискусій, складається стійке враження, що ми говоримо про ВСЕ, лише не про ГОЛОВНЕ.

А головне – що чекати і як жити (або вижити) простому українцю.

Перші урядові пропозиції по бюджету на наступний рік - оборона і безпека. Я "за", якщо це будуть збільшені зарплати контрактникам в армії, а не гроші на "європейський вал", точніше, в "урядовий рів"… А далі - жодного слова про національну економіку і нові робочі місця… лише МВФ.

Принагідно наведу цифри головних інвесторів України - громадян, які працюють за кордоном, і МВФ. У 2013 році українські заробітчани переслали додому біля 9 млрд.дол.; в 2014 – 7,59 млрд.дол. Цифри МВФ ви знаєте. Додайте, на яких умовах це роблять одні й інші, відчуваєте різницю?!

А тепер найголовніше - чи довіряють ці головні інвестори уряду і владі? МВФ, як знаємо, не лише довіряє, а й наполягає на збереженні на посаді прем’єр-міністра Яценюка.

Українці-інвестори (яких називають заробітчанами) – не довіряють. Я підтверджую це цифрами суттєвого зменшення надходжень коштів в Україну. Так, за даними НБУ, за перший квартал 2015 р. обсяг грошових переказів в Україну склав 1 млрд.034 млн. дол, що на 513 млн. дол., або на 33,2% менше аніж в аналогічний період 2014-го.

Отож, можемо прогнозувати, що з такою динамікою загально за поточний рік матимемо перераховану суму від українців-інвесторів біля 5 млрд.дол. Очевидно, йдеться не лише про відчутну недовіру до влади, а й зміну стратегічних пріоритетів - вкладати не в свою країну, а в країну перебування.

Тому головне питання до уряду Яценюка: ВІН І НАДАЛІ ПРАЦЮЄ ДЛЯ ЗАХІДНИХ ПАРТНЕРІВ, ЧИ ВІН ПРАЦЮЄ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ?!

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги