, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Санкції це не жарти: Євросоюз сприяє краху Путіна

53.8т

Незважаючи на розмови про можливий перегляд Європейським союзом терміну продовження санкцій проти Росії, ніяких несподіванок не сталося. Санкції будуть продовжені на обіцяні півроку – і, як не дивно звучить, це результат спільної роботи російської і української дипломатії. У Києві пропонували продовжити санкції ще на рік. У Москві хотіли отримати продовження всього лише на три місяці. І в результаті в Брюсселі ухвалили "соломонове рішення" – шість місяців. Але одночасно попередили, що санкції зберігатимуться аж до остаточної імплементації Мінських угод. Тобто до виведення російських військ і найманців із окупованої території Донбасу та повернення Україні контролю над її державним кордоном. І ніяких затримок насправді не було. Італія скористалася дискусією про санкції виключно для того, щоб задатися питанням: чому в умовах тиску на Росію збираються будувати "Північний потік-2" – в той час як "Південний потік" був фактично зупинений Єврокомісією? Цю позицію Риму аж ніяк не можна назвати проросійською, пише Віталій Портніков для "Радіо Свобода".

Насправді для Путіна сьогодні ці шість місяців – дуже серйозний термін. Рішення Євросоюзу ухвалене на тлі стрімкого здешевлення нафти. Якраз у день, коли стало ясно, що санкції будуть продовжені, з’явилися нові прогнози нафтових цін у 2016 році – 20 доларів за барель! Для Путіна ця цифра звучить як смертний вирок. Саме тому йому потрібно якнайшвидше скасувати санкції і повернути своїм компаніям і банкам можливість кредитування на Заході. Але і втрачати контроль над Донбасом Путін теж не бажає.

Всі найближчі місяці він буде займатися дестабілізацією України. Йому важливо, щоб Українська держава не виконала свою частину Мінських угод, щоб можна було продемонструвати хаос в українській політиці і крах держави. Цей план вже схвалений в Кремлі і доручений перевіреним професіоналам. Його головні напрямки – розкол української влади та дискредитація керівництва країни, доведення до непрацездатності українського парламенту, зрив будь-яких голосувань по Мінських угодах, інспірування розвалу коаліції і дострокових парламентських виборів, створення на гроші російських олігархів "патріотичних" і "антикорупційних" проектів, які будуть головними бенефіціарами цих виборів і відмовляться від Мінських угод. У цій ситуації позиції тих західних політиків, хто радить не карати Росію, бо ж це Україна не може впоратися зі своєю частиною угод, посиляться – і санкції будуть скасовані.

Тому рішення ЄС – це не просто удар по Росії. Це індикатор того, що російські спроби дестабілізації України тільки збільшаться і найближчі місяці можуть стати одними з найскладніших у новітній українській історії.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги