Ай да маладци, ай да с*кіни дєті!

29.1т

Якось довелось побувати на "великій реформаторській" нараді у Квіта – і отам я вперше почула схожі мантри про "європейські стандарти" (тільки в значно розрідженішій консистенції), – і пояснювала, що арґумент "в Англії так, то треба й нам" (с) – це зовсім не "проєвропейський курс", а всього лиш вічна байка про того дурня, який завжди підхоплював за іншими останню фразу й кричав "таскать вам нє пєрєтаскать" на вид похоронної процесії, - пише Оксана Забужко у своєму блозі на Радіо Свобода.

Певна була, що тему тоді закрили, – аж то, бач, тільки початок був. І з того "шаловлівиє ручкі" наших лайнотворців вилупили тепер закон, за яким українська мова де-факто перестане бути ОБОВ’ЯЗКОВОЮ В ОСВІТІ.

Ай да маладци, ай да с*кіни дєті!

Щоб не заважала, значить, напливу з-за порєбріка "братьєв".

(Так у 1970-і, коли вся освіта уніфіковано переводилася на російську, були один час пустили "відмазку для діаспори" – мовляв, в українських вишах не викладають по-українськи, бо в нас "вчиться багато іноземців" (с).

Плавалі, знаєм, 140 літ те саме (якраз 140-ліття Емського указу вирішили відзначити?). "Не так, то інак /не прямо, то боком, раком" – а все норовлять знов нам леґалізувати валуєвщину – цим разом уже не під пролетарсько-інтернаціоналістською (як за СРСР), і не під табачно-духовноскрєпною (як перед війною) – а під квазіліберальною, буцімто "проєвропейською" машкарою. (Міністри міняються, московські куратори – ні).

Спасибі громаді, що вчасно вхопила за "шаловлівиє ручкі". Цю бомбу, яку вони нам заклали під майбутнє, треба якнайшвидше нейтралізувати.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости