Три ледь вдягнені красуні, що звабливо посміхаються зі світлини. Коли чоловіки їх бачать, у них завмирає серце. "Sex sells,— подумаєте ви.— Такі сьогодні реалії у шоубізнесі. Не оголишся — не прославишся".

Все воно так, крім слова "сьогодні". Знаєте, скільки першому дівочому тріо, що бентежило чоловіків? Ну як мінімум років з 500. А, якщо пошукати, то і всі кілька тисяч.

Три Грації — ідеал жіночої краси, чарівні німфи, яких оспівували ще в Стародавньому Римі. У Греції їх називали Харіти — богині молодості, краси і зваблення. Тобто ті самі блондинка, брюнетка і руденька. Нічого не нагадує?

"Три грації" Рафаеля.wikipedia.org

Греки, як відомі гедоністи, ще тоді відкрили цю чарівну формулу утримування глядацької аудиторії. При чому, як і у нас в шоубізнесі, ці три дами у різних "продюсерів", тобто художників, були завжди різні. Згадати картини "Три грації" Рафаеля та Рубенса. Різниця між полотнами у сто з хвостиком років, але у Рафаеля вони юні та тендітні, бо писав він їх ще на початку своєї кар’єри, коли не був обтяжений невдалими шлюбами та зайвою вагою.

"Три грації". Рубенс. muzei-mira.com

Рубенс же на час створення полотна втомився від світу, визначився зі своїми смаками щодо жіночих форм і усіх трьох змалював зі своєї другої дружини Гелени Фурман. А щоб якось урізноманітнити картинку, одна копія коханої стала блондинкою, інша брюнеткою, а третя... Ви здивуєтеся… Рудою. От вам і перша "ВіаГра". А ми, наївні, думали, що це винахід сучасної попіндустрії. Між іншим, Гелена була дочкою його друга, тож грації Рубенса за віком приблизно відповідають своєму прототипу. Молоді, свіжі, трохи огрядні, але все одно оголені і веселі.

Ботічеллі. muzei-mira.com

Три грації Ботічеллі навпаки сором прикривають. Але ефект від присутності одягу такий самий, як і у сучасних зірок на сцені, тобто жодного.

Художник Ганс Бальдунг теж не відставав та створив і собі "герлз-бенд". Щоправда своїм трьом у 1540-му він ще й книжки та дітей домалював. Це напевне було органічно для часів Північного Відродження, але трохи збивало пристрасне враження від дівчат. Та якщо вам раптом здасться, що Бальдунг такий уже цнотливий сноб, то для отримання повної картини психічного стану пана Ганса, варто погуглили його гравюри. Тут вам одразу "18+" ще й з легким натяком на приховані сексуальні девіації.

Ну і як не згадати Пікассо. Побачите щось кострубато — трикутне помаранчевого кольору, що лише умовно нагадує трьох жінок — це його робота. За декілька років він намалював їх ще раз, але вже у синіх тонах. І хоча вони тут реально схожі на людей, але враження від них якесь сумне, гнетюче та не звабливе.

Пікассо. www.picasso-pablo.ru

І як би художники по-різному не зображували цю ідеальну чоловічу фантазію, є дещо спільне майже для усіх. За канонічним правилом ще з часів Стародавньої Греції, дві пані завжди стояли обличчям і всіма принадами до глядача, а одна, зазвичай центральна, — спиною. Тобто дівочу красу можна було оглянути з усіх трьох ракурсів, у кого які еротичні вподобання. Хоча тут якраз художники експериментували якнайбільше.

ВіаГра. viagragroup.ru

Я все це до того, що історія мистецтва — дуже цікава штука. І, якщо у вас закінчилося натхнення, не пожалкуйте часу почитати класику. Якщо "добре забуте старе" вдягти у сучасну обгортку, то цілком можна стати генієм. Чи як мінімум сміливим популярним "новатором". Для широкого загалу принаймні. Головні архетипи у мистецтві з часів давньої Греції так і не змінился, хоч ти їх маслом пиши у вигляді Грацій, хоч на сцену випускай у вигляді ВіаГри))

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости