LadyCity

Метро на Виноградар: місто вибирає їхати

7.5т

Київ розпочав новий етап розвитку метро. Щоб де-факто воно стало швидким і зручним видом транспорту, столиці потрібно консолідувати чимало ресурсів на його будівництво. Поки триває узгодження технічних рішень з проектантами і експертиза ТЕО, вже відомі деякі деталі проекту у напрямку Виноградаря.

Отже, однозначно це буде лінія мілкого залягання. Її найглибша частина (близько 40 метрів) почнеться на Сирці і буде поступово наближатися до поверхні в районі станції "Мостицька", яка запланована на перетині вулиць Межової, Білицької та Північно-Сирецької. Наступна станція "Проспект Правди" буде відповідно на перехресті проспекту і Межової. Це перша черга будівництва вартістю понад 5 млрд. гривень, яку можна здати в експлуатацію в 2019-ому.

Друга черга теж складається з двох станцій - "Виноградар" та "Вулиця Маршала Гречка". Її планується побудувати у вигляді вилочного відгалуження від "Мостицької" на масив, яке почнеться приблизно з перетину вулиць Межової і Сергія Данченка. Найцікавіше, що на невеликій ділянці відгалуження підземні тунелі будуть розташовуватися один над одним, а не на одному рівні. Такий метод в Києві ще не використовувався. Всю ділянку другої черги пропонується будувати відкритим способом: так дешевше і поверхня дозволяє. У кварталі між вулицею Газопровідною і проспектом Правди передбачене електродепо для обслуговування потягів.

Завершальний етап - продовження лінії від "Проспекту Правди" до станцій "Вітряні Гори" і "Площа Т. Шевченка". Всі черги супроводжуються будівництвом необхідних технічних споруд.

У цьому проекті місто остаточно відмовляється від вирішення лінійних завдань у розвитку транспортної інфраструктури і переходить до моделювання пасажиропотоків і маршрутів. Крім очевидного "самовивозу" зі спальних масивів, метро на Виноградар відкриє нові можливості для пасажирів трьох районів - Подільського, Святошинського та Оболонського. Давайте дивитися на реальність ширше і в перспективі.

Для початку зелена гілка перетягне на себе пасажирів з червоної і розвантажить її. Замість того, щоб їхати на станцію "Нивки", людина скористається Сирецько-Печерською лінією. Таким чином, ми використовуємо потенціал цієї гілки, котра зараз завантажена тільки на 60% від проектної потужності.

Одночасно місто запобігає транспортному колапсу, тому що ліворуч від проспекту Правди запланований новий мікрорайон. Ймовірно, на 100 тис. населення. Звісно, його здадуть не завтра, але перший десяток багатоповерхівок встигають до 2019 року. Нам легше вивезти їх зеленою гілкою метро, ??ніж відкласти рішення і намертво зупинити і без того непрохідні вулиці Ольжича і Олени Теліги.

Довівши лінію до площі Шевченка, ми перехопимо пасажирів приміських маршруток і теж пересадимо їх на зелену лінію.

У процесі проектування і будівництва, крім традиційної проблеми фінансування, безумовно, будуть виникати питання різної складності. З перекладенням інженерних комунікацій, землекористувачами, тимчасовими незручностями. Але місто вибирає їхати і розвиватися, а не стояти на місці.

* Всі перелічені параметри передбачені ТЕО і можуть бути уточнені в процесі підготовки проекту. Назви станцій на даному етапі є робочими і відображають географічні прив'язки до поверхні.

Читайте все новости по теме "Блог киевлянина" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие

Наши блоги