Сьогодні річниця жахливої трагедії. Рік тому в небі над Донбасом з окупованої території російської установки "Бук" було збито цивільний літак. Даний злочин є наслідком агресії Росії, наслідком безчинств підконтрольних їй регулярних та нерегулярних військових формувань.

Ряд країн виступили з ініціативою створити міжнародний трибунал для того, аби розслідувати даний злочин. Україна підтримала такі наміри, вчора Верховна Рада України ухвалила відповідну Постанову про звернення до ООН. Росія категорично проти, що і не дивно бо є що приховувати.

Насправді спроби створити трибунал щодо дій Росії були ще в 2003 році. Тоді у Резолюції ПАРЄ № 1323 міжнародному співтовариству було рекомендовано розглянути можливість створення міжнародного трибуналу по військовим злочинам та злочинам проти людяності в Чеченській Республіці.

Тоді до рекомендацій не дослухались, Росія зрозуміло виступила категорично проти. Активну роль у розслідуванні злочинів в Чечні тоді відігравала відома російська правозахисниця Анна Політковська, яка пізніше була вбита...

Справа так і не зрушила з місця і світова спільнота фактично закрила на це очі.

Сьогодні перед міжнародним співтовариством стоїть виклик, або піти до кінця, в тому числі через Резолюцію Генасамблеї, (бо Резолюцію Ради Безпеки агресор наімовірніше заблокує) на шляху встановлення істини, притягнення РФ до відповідальності за ті злочини, які вона чинить, або знову закрити очі.

Росія створення Трибуналу прогнозовано не підтримує. Натомість Україна виступає за, тим самим демонструючи свою невинуватість та бажання об'єктивного встановлення істини у справі. Такий трибунал міг би стати локомотивом, який би міг потягнути за собою встановлення інших фактів агресії в Україні та злочинів вчинених Росією та її поплічниками.

На мій погляд, для нас ця тема поряд зі змінами до Конституції на сьогодні мають бути найважливішими. Україна має відіграти в цьому надзвичайно активну роль...

Відомий юрист-міжнародник, Голова Міжнародного трибуналу по колишній Югославії у 1993-1997 рр. Антоніо Кассезе казав: "Правосудие лучше, чем бездействие либо в форме предоставления амнистий, либо просто в виде предания преступлений забвению. Такое бездействие убеждает будущих диктаторов и авторитарных лидеров, что и их злодеяния останутся безнаказанными".

Тож що обере Світ, бездіяльність, чи правосуддя побачимо вже згодом.....

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости