Диявол ховається в деталях

НАТО

У телефонній розмові президент США Дональд Трамп і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг обговорили питання співпраці у рамках НАТО та українсько-російський конфлікт. З моменту обрання нового американського президента відбулося уже дві телефонні розмови між Трампом і Столтенбергом. Ця остання розмова нарешті показала, на чому буде зосереджена головна увага Білого дому в роботі з НАТО.

Нині Вашингтон хвилює декілька питань щодо подальшої діяльності альянсу. Перше – протидія тероризму. Це питання невипадкове: воно було пріорітетним під час передвиборчої кампанії Дональда Трампа та є основним у зовнішній політиці Америки. Навіть на сайті Білого дому у розділі про зовнішню політику на першому місці стоїть боротьба з тероризмом.

Друге питання – зміцнення можливостей і обороноздатності самого альянсу. В досягненні цього питання, ключовим елементом Вашингтон вбачає виконання усіма країнами, без винятку, вимоги щодо 2% оборонних витрат від загального прибутку.

Видео дня

Третє важливе питання (а для України воно взагалі ключове) - безпека на теренах східної Європі. Так, російсько-українське питання під час телефонної розмови згадали окремо. Звісно, деталей перемовин ми не знаємо, але з оприлюдненого запису розмови стає зрозуміло, що і США, і НАТО наголошують саме на мирному розв’язанні конфлікту. В цьому контексті вони навіть готові піти на діалог з Росією. Деталі майбутнього діалогу з РФ не розголошують і це якраз ті деталі, в яких "ховається диявол". Згадайте: раніше у НАТО заявляли (до інавгурації Трампа), що вестимуть діалог з Росією. Та разом із тим вони жорстоко реагуватимуть на створення нею загроз для країн-членів альянсу (тобто, при порушенні міжнародної системи безпеки Росія буде відповідати).

Своєю чергою, Трамп донині не висловив свого ставлення щодо дій Російської Федерації… Як і не сказав того, що політика Америки проти агресора буде жорсткою. Окрім того, під час перемовин з президентом Росії Трамп висловився щодо можливої співпраці з метою протидії світовому тероризму. Як бачите: питання неоднозначне.

Та опускати руки не слід, як і забувати про те, що для нового президента США головним лозунгом у напрямку міжнародної політики є "мир через силу". Тобто, досягнення миру і стабільності у світі, Трамп і його команда вбачає у посиленні своїх позицій на міжнародній арені. Гадаю, в розподіленні авторитету вони також Путіну не поступляться.

Саме тому нині Україні слід продовжувати вести конструктивний діалог зі США. Зокрема, ми повинні не просто очікувати допомоги чи просити її, а дати зрозуміти Трампу, що співпраця з нами вигідна для США. Однією з таких аргументів може слугувати те, що виведення російських військ з окупованих українських територій позитивно вплине на загальну безпекову ситуацію у східній Європі і підвищить авторитет Америки на міжнародній арені.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.