УкрРус

Путін дає бойовикам шанс загинути

Чимало експертів і політологів, а головне, бійців у зоні АТО переконані, що після 9 травня розпочнеться наступ "ДНР" і "ЛНР" на Україну. Про це свідчить чимало факторів — як внутрішніх, так і зовнішніх.

Схоже, що цього разу ініціатива йде від бойовиків, а Путін лише уміло її підігріває. В тих уже давно руки чешуться, аби показати українській армії де раки зимують, а самому Путіну — що чимало проблем на Донбасі вони здатні розв’язувати самотужки.

Звісно, бойовики сподіваються на перемогу, а, головне, - на підтримку Путіна. А ось тут може бути завал по всіх штреках.

За великим рахунком, Путіну зараз не до Донбасу. Внутрішня ситуація в Росії не є аж такою контрольованою, як здається. На тлі наступу бойовиків в Україні Путіну треба випустити пару в Росії. Він може вдатися до чергової провокації, контрольованої ефесбешниками, з людськими жертвами, а стрілки перевести на Україну. Поки чимало бойовиків загине за "русскій мір", Путін матиме алібі: мовляв, розрульовував ситуацію в Росії, було не до України.

Економічні санкції від Європи, військова допомога Україні з боку США дещо гальмують людожерські апетити Путіна, але не настільки, щоби він міг зупинитись. Ідея бліцкригу — знищення України — все ще не дає йому спокою. Тепер він прораховує варіанти, сподіваючись на економічний і соціальний колапс усередині України, коли українська влада сама впаде йому до ніг.

Наступ бойовиків після 9 травня, якщо він таки відбудеться, має стати генеральною репетицією випробування боєздатності української армії. Якщо авантюрна затія провалиться, Путіну буде не шкода гарматного м’яса — бойовиків Донбасу. Якщо ж вдасться пошарпати українську армію, захопити декілька стратегічних пунктів, знищити чимало українців, тоді він може прийняти зовсім інше рішення.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги