ГлавнаяБлоги

Любиш порно - плати

17.2т

Після того, як правоохоронці закрили сайт fs.to (раніше відомий як fs.ua.) через піратський контент, який суперечить закону про авторське право, про припинення роботи оголосив і популярний український файлообмінник ЕХ.ua. Останній пішов з ринку в знак протесту. У зв’язку з цими подіями, я звернулася до ІТ-спеціаліста Бориса Панасюка, який пояснив плюси та мінуси ініціативи, яка спрямована на виявлення та закриття "шкідливих" cайтів:

"В нових законодавчих ініціативах у сфері боротьби з інформаційним піратством на перший погляд ми можемо спостерігати тільки позитив - Україна нарешті змусить хостинг-провайдерів блокувати піратський контент, розміщений на їхніх серверах. Разом із тим є моменти, які слід допрацювати:

- зараз і так більшість ресурсів видаляє контент за зверненням правовласника (той же ex.ua діяв за цим принципом);

- якщо вплив на хостинг-провайдерів буде чисто юридичний, сенсу в цьому буде небагато, адже більшість хостинг-провайдерів (як би це очевидно не звучало), знаходяться за межами України;

- якщо вплив все-таки стане технічним (блокування відбуватиметься на рівні інтернет-провайдерів), це рішення буде невдалим (чому саме – розповім далі).

Блокування на рівні інтернет-провайдерів зараз застосовується у низці країн. Це дуже потужний механізм, зловживання яким важко стримати.

Як це працює?

На веб-сайті "Х" є сторінка з незадовільним контентом, на яку надходить скарга. Власника сторінки попереджають про незадовільний контент і якщо його не знищать - доступ до сторінки заблокують на рівні блокування IP-адреси ресурсу. Блокування доступу лише до сторінки або до домену є складним технічно, а іноді взагалі неможливим. Справа у тому, що блокування IP-адреси блокує не тільки окрему сторінку на веб-сайті "Х", а й повністю веб-сайт "Х", а також веб-сайт "Y" та веб-сайт "Z", які просто знаходяться на одному сервері.

Власники останніх веб-сайтів можуть і не знати, що доступ до їхнього ресурсу заблокований через "поганого" сусіда. Ця система схожа на знесення цілого 10-поверхового будинку через одну незаконну прибудову на одному з поверхів. Вірю, що у нашій державі, яка обрала європейський напрямок розвитку, до такого не дійде.

Для прикладу розповім, як все розвивалось у Росії. Там з'явився закон, який зобов'язував інтернет-провайдерів блокувати усі веб-ресурси з дитячою порнографією, інструкціями виготовлення наркотиків та способами суїциду. Ці наміри виглядали досить непогано: механізм блокування будь-якої незадовільної інформації реалізували на технічному рівні досить швидко. Та зовсім скоро список незадовільного контенту почав збільшуватися в геометричній прогресії: шкідливим контентом швидко став увесь піратський контент, порнографія, хентай, екстремістські матеріали, критика Кремля і тд.). Більше того, зараз там працюють над системою заборони навіть інструкцій з обходу блокування.

Повертаючись до України зазначу, що загалом ініціатива щодо захисту авторських прав непогана. Українці, які звикли до піратського контенту і водночас називають себе "європейцями" повинні з розумінням поставитись до цієї ініціативи. Весь світ живе за принципом: хочеш слухати музику - купи альбом виконавця; хочеш читати книгу - завантаж її з персонального сайту письменника; любиш порно - плати і дивись. Наше суспільство звикло "на дурняк" отримувати цифровий товар, адже його не можна пощупати. Тому змінити мислення цілої нації буде дуже важко. Та ця схема Україні необхідна, тому закриття fs.to – тільки перший крок до цивілізованого споживання інформації."

Читайте все новости по теме "Техно блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги