Любиш порно - плати

Любиш порно - плати

Після того, як правоохоронці закрили сайт fs.to (раніше відомий як fs.ua.) через піратський контент, який суперечить закону про авторське право, про припинення роботи оголосив і популярний український файлообмінник ЕХ.ua. Останній пішов з ринку в знак протесту. У зв’язку з цими подіями, я звернулася до ІТ-спеціаліста Бориса Панасюка, який пояснив плюси та мінуси ініціативи, яка спрямована на виявлення та закриття "шкідливих" cайтів:

"В нових законодавчих ініціативах у сфері боротьби з інформаційним піратством на перший погляд ми можемо спостерігати тільки позитив - Україна нарешті змусить хостинг-провайдерів блокувати піратський контент, розміщений на їхніх серверах. Разом із тим є моменти, які слід допрацювати:

- зараз і так більшість ресурсів видаляє контент за зверненням правовласника (той же ex.ua діяв за цим принципом);

Видео дня

- якщо вплив на хостинг-провайдерів буде чисто юридичний, сенсу в цьому буде небагато, адже більшість хостинг-провайдерів (як би це очевидно не звучало), знаходяться за межами України;

- якщо вплив все-таки стане технічним (блокування відбуватиметься на рівні інтернет-провайдерів), це рішення буде невдалим (чому саме – розповім далі).

Блокування на рівні інтернет-провайдерів зараз застосовується у низці країн. Це дуже потужний механізм, зловживання яким важко стримати.

Як це працює?

На веб-сайті "Х" є сторінка з незадовільним контентом, на яку надходить скарга. Власника сторінки попереджають про незадовільний контент і якщо його не знищать - доступ до сторінки заблокують на рівні блокування IP-адреси ресурсу. Блокування доступу лише до сторінки або до домену є складним технічно, а іноді взагалі неможливим. Справа у тому, що блокування IP-адреси блокує не тільки окрему сторінку на веб-сайті "Х", а й повністю веб-сайт "Х", а також веб-сайт "Y" та веб-сайт "Z", які просто знаходяться на одному сервері.

Власники останніх веб-сайтів можуть і не знати, що доступ до їхнього ресурсу заблокований через "поганого" сусіда. Ця система схожа на знесення цілого 10-поверхового будинку через одну незаконну прибудову на одному з поверхів. Вірю, що у нашій державі, яка обрала європейський напрямок розвитку, до такого не дійде.

Для прикладу розповім, як все розвивалось у Росії. Там з'явився закон, який зобов'язував інтернет-провайдерів блокувати усі веб-ресурси з дитячою порнографією, інструкціями виготовлення наркотиків та способами суїциду. Ці наміри виглядали досить непогано: механізм блокування будь-якої незадовільної інформації реалізували на технічному рівні досить швидко. Та зовсім скоро список незадовільного контенту почав збільшуватися в геометричній прогресії: шкідливим контентом швидко став увесь піратський контент, порнографія, хентай, екстремістські матеріали, критика Кремля і тд.). Більше того, зараз там працюють над системою заборони навіть інструкцій з обходу блокування.

Повертаючись до України зазначу, що загалом ініціатива щодо захисту авторських прав непогана. Українці, які звикли до піратського контенту і водночас називають себе "європейцями" повинні з розумінням поставитись до цієї ініціативи. Весь світ живе за принципом: хочеш слухати музику - купи альбом виконавця; хочеш читати книгу - завантаж її з персонального сайту письменника; любиш порно - плати і дивись. Наше суспільство звикло "на дурняк" отримувати цифровий товар, адже його не можна пощупати. Тому змінити мислення цілої нації буде дуже важко. Та ця схема Україні необхідна, тому закриття fs.to – тільки перший крок до цивілізованого споживання інформації."

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...