Коли Україна отримає безвізовий режим?

6.2т

Питання безвізового режиму для України стало заручником внутрішньої невизначеності у самому Європейському Союзі. З одного боку Україна, так само як і Грузія, виконала всі умови, які ставилися. Але рішення щодо обох країн відтягують через те, що Європейський Союз після Брексіту, почав створювати нові умови зі свого боку, які не були включені в меморандум. Зокрема, питання про призупинення безвізового режиму у разі виникнення міграційних загроз. Це не стосується конкретно України чи Грузії, це стосується процедури і нової методології. Євросоюз злякався настроїв власного населення, а європейці у свою чергу злякалися кількості мігрантів, які нині приїжджають на територію ЄС.

Керуючись такими побоюваннями Євросоюз вводить нові процедури. Зважаючи на громіздкість європейської демократії, рішення про те, хто буде відповідальний за питання про відкладення чи припинення безвізового режиму у разі виникнення міграційних загроз, не можуть швидко ухвалити. Тому ми опиняємось у ситуації, коли система здає збій. Вона вже раз дала подібний збій у питанні щодо ратифікації угоди про асоціацію з Україною. Вдруге вона дала збій щодо питання зони вільної торгівлі з Канадою. Хоча це вдалося виправити.

Для того, щоб Євросоюз надалі був надійним партнером для всього світу, маємо просто дочекатися моменту, коли рішення ухвалять. Для цього достатньо ефективно працює МЗС та прихильники надання безвізового режиму. Нещодавно євродепутат від Польщі вибачився перед Україною за те, що відбувається з виконанням ЄС щодо зобов’язань перед нами в частині надання безвізового режиму.

Якщо такий тиск буде йти надалі, то я впевнений, що безвізовий режим буде наданий, причому це станеться до кінця цього року. Вважаю, що можна було би домовитись таким чином: спочатку має бути виконання щодо надання безвізового режиму, а вже потім, цього року чи наступного, ухвалення рішення про його призупинку (у разі потреби).

В даному разі це юридично обґрунтовано, бо сам механізм (щодо призупинки безвізового режиму. – ред.) не був прописаний у відповідних меморандумах ані з Україною, ані з Грузію. Тому чи буде він запроваджений до надання чи після – великого значення вже немає.

Думаю, що до кінця цього року рішення щодо безвізу для України буде. Якщо його ухвалять якнайшвидше, то можливо безвіз запровадять вже з першого січня. Але наразі я би утримався робити точні прогнози. Ця дата є найоптимістичнішим варіантом. Бо ще раз підкреслюю, що остерігся б робити прогнози по датам взагалі.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости