УкрРус

Хай приклад Порошенка наслідують інші

Політики - апріорі під презумпцією винуватості. Тому якою б не була декларація, громадськості не догодиш ані дніпропетровською хрущовкою, ані маєтком під Києвом. Висновок цей - із мого багатолітнього досвіду експертної співпраці з різними політсилами. На початку нульових ще треба було пояснювати, для чого це взагалі, і що політик зобов'язаний якось впорядковувати власну бухгалтерію. Потім в моду увійшло прибіднятися. І лише тепер ознакою політичної культури стає відвертість, хай від правди багато хто і не в захваті.

Але, по-перше, матеріальний стан Порошенка напередодні виборів не просто не приховувався, а навіть афішувався: всі, хто голосував, знав, що обирає "мільярдера". По-друге, спроби трактувати свіжу декларацію як багатократне збільшення доходів за перший рік президентства цілком логічні та передбачувані, вони п'янять політичних опонентів, але - необгрунтовані. Мало того, що рішення про виплату дивідендів приймалося ще до виборів, вони зароблені в 2013-му і раніше.

Щодо 2014-го, американський "Форбс" "задекларував" істотне падіння статків Порошенка. І, нарешті, по-третє, щодо банківського рахунку: досі суми подібного масштабу за українською традицією виводилися в офшор, а в даному випадку залишаються в національній банківській системі. Це, як на мене, ознака позитивних змін, і хай приклад Порошенка наслідують інші. А тепер - "бийте", бо я розумію, що цифра в дев'ять нулів багато кому не до вподоби.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги