Тиждень України в Європарламенті закінчився. Після всіх дискусій і зустрічей хочу поділитися з ФБ-друзями думками майже без дипломатії:

1. Серед керівництва Єврокомісії і ключових лідерів Європарламенту виникає все більше розуміння, що нове керівництво України краде так само, як і попереднє.

2. Це загрожує новою втомою від України, як держави, що ніколи не втратить шансу втратити шанс. Розлита Путіним хвиля мігрантів затуляє увагу до його атаки на нашу Незалежність.

3. Цьому можна і треба протиставляти реальні приклади нашого руху до європейських правил і стандартів. Ми на всіх закритих зустрічах як Самопоміч просили: "Не прирівнюйте наших клептократів до всієї України. Останні два роки народили нове пасіонарне європейське суспільство. Якщо ми разом з вами і партнерами з США будемо допомагати йому виганяти корупціонерів з ключових посад, утверджувати прозорість використання грошей платників податків та активів усіх посадовців, нищити політичну корупцію, Україна буде рухатися в правильному напрямку - до вас".

4. Ця думка отримує повну підтримку. Зокрема, всі причетні до прийняття рішень щодо України посадовці Єврокомісії підтримують нашу боротьбу за відкритість декларацій. Ганебний закон депутата від Блока Порошенка Вадима Денисенка, який дозволяє не вписати багато майна в декларацію і звільняє від кримінальної відповідальності за брехню в ній, чітко засуджується як крок назад. Я його так і не підписав. Сподіваюся, Петро Порошенко теж цього не зробить і розкриття реальних статків всіх українських топ-посадовців почнеться.

5. Ще ми на всіх зустрічах разом з Oleh Berezyuk, Oksana Syroyid, Alexandr Danchenko та Lena Sotnyk просили допомогти Україні перейти до виборів Парламенту за відкритими списками партій. Коли виборець зможе обирати і політичну силу, і конкретну людину, яка на його думку найбільш гідна його представляти. Вибори в стилі Березенка треба залишити в минулому. Якщо ще вдасться заборонити політичну рекламу, вибори припинять бути іграми для олігархів.

6. Пет Кокс представив цілий комплекс добрих ідей, як нам робити Парламент Парламентом вже зараз. Зокрема, екс-президент Європарламенту, який останні півроку серйозно діагностував Верховну Раду, пропонує визначати максимум 20 законів, що мають бути ухвалені і працювати лише над ними. Тоді вся Рада зможе по-справжньому їх творити разом з експертами, бізнесом та ГО. (З гордістю подумав, що саме так ми проектували антикорупційне законодавство в нашому парламентському комітеті з протидії корупції). Також Кокс радить скасувати так звані комітетські тижні і працювати в комітетах між голосуваннями. (І тут не було за що червоніти - наш комітет з протидії корупції завжди збирається і в тижні голосувань, і в комітетські тижні, але ми в Парламенті справді ненормальні).

Ще одна ідея ірландського друга України, яка мені здається вкрай важливою - перед поданням законопроектів уряд спочатку має представляти в парламентському комітеті "білу книгу" - добрий аналіз, яку проблему і як саме має вирішити законопроект. Тоді не буде ситуацій, коли з криком "вранці це треба голосувати задля скасування віз" нам Арсеній Яценюк вночі приносить закон, і в нас є кілька годин щоб знайти там приховану корупцію для Арсена Авакова. (Було і таке, корупційну норму тоді вдалося викреслити).

7. Кокс далеко не єдиний друг України серед європейських політиків. Насправді більшість з них готові і раді допомагати нам знаходити місце у європейській родині. Я рідко їжджу за межі України. Але три дні в Брюсселі - саме стільки насправді тривав український тиждень в Європарламенті - наповнили гордістю і впевненістю: нас там чекають.

Головне - нам усім туди йти.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги