Скільки дурниць наговорилося в деяких ЗМІ про недавно підписану угоду (Рамкове рішення) про відведення військ. Коли говорять різні псевдоексперти - це ще можна зрозуміти. Але коли починають "коментувати" дурниці посадові особи - це вже, як кажуть, "вообше". Прийдеться дати повторний деталізований коментарій-лікбез тим, хто лінувався прочитати саму угоду (Рамкове рішення), яка розміщена на сайті ОБСЄ, а також тим, хто не слухав уважно мій коментар, який я давав у Верховній Раді. Думаю, до вечора зроблю.

А зараз читайте уважно:

1. Три ділянки розміщені на лінії зіткнення і не "в", а "в районі населених пунктів".

2. В ці ділянки не входить жоден населений пункт чи електростація.

3. В центрі двох ділянок: розрушений міст через річку Сіверський Донець( Станиця Луганська) і непрацюючий через обстріли КПВВ біля Золотого. Мета - відремонтувати і запустити.

4. Сторони мають після 7 днів повної тиші на цих(!!!) ділянках, а не по всій лінії фронту, відвести війська синхронно, тобто одночасно, і зеркально (!!!), тобто один напроти одного, при участі і постійному (!!!)контролі патрулів СММ ОБСЄ та СЦКК по одному кілометру від лінії зіткненя і по одному кілометру ліворуч і праворуч. Тобто мова йде про квадрат 2Х2 кілометри.

5. ОБСЄ бере під постійний моніторинг, в тому числі при допомозі камер нічного бачення, ці ділянки.

6. У випадку будь яких порушень (всі вони детально виписані) однією із сторін в будь-який час вживається комплекс заходів ОБСЄ, СЦКК ( вони також виписані), аж до термінового повернення військ на вихідні позиції.

7. Оскільки дистанція в 1 кілометр дозволяє сторонам самостійно надійно контролювати територію, в тому числі вогневими засобами, "сюрприз" протилежної сторони неможливий.

8. Передова лінія на цих ділянках надійно замінована обома сторонами. При стабільному режимі тиші можуть бути розміновані підходи до моста і КПВВ.

9. У разі спроби однієї із сторін використати відремонтований міст у воєнних цілях - вивести його з ладу на такій відстані, - справа декількох хвилин.

10. Відведення військ на цих трьох ділянках має перш за все гуманітарну мету і є по-суті пілотним проектом. Перевірити на практиці, чи може це працювати, що потрібно врахувати надалі...

11. Ніякого телячого чи піонерського оптимізму ні в кого із українських переговорників немає, що все відбудеться так, як планується. Недовіра сторін зашкалює.

Що краще, нічого не робити і чекати, поки не будуть вирішені всі проблеми Донбасу по українському сценарію, чи пробувати хоч трохи "розвантажувати" лінію фронту? Де зараз "Торнадо", "Смерчі", "Урагани", "Піони" , "Точки-У"? Вони самі пішли від лінії зіткнення?

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги