Чи відбудуться місцеві вибори 25 жовтня

2.6т

Зараз виникають сумніви, що цього року не матимемо вибори до місцевих рад, як це передбачено законодавством.

У засоби масової інформації вкинули повідомлення, що нема гарантії вчасного прийняття змін до Конституції України саме до цього часу. Мова йде про так звану адміністративну реформу, яку під різними назвами намагаються впровадити в життя ще з часів Романа Безсмертного. Кажуть, що місцеві вибори можуть перенести аж на два роки.

Читайте:Друзья Путина проиграли выборы во всех департаментах Франции

Справді, щоб внести зміни до Конституції України з цього приводу, треба мінімум дві сесії Верховної Ради, рішення Конституційного Суду України і – бажано – висновок Венеційської комісії.

Що таке адміністративна реформа – пересічний українець не знає. Розуміє лише, що все зводиться до укрупнення громад з метою економії коштів. Як це буде на практиці – теж достеменно не відомо. Одним словом, невизначеності багато, а чуток – ще більше.

З іншого боку, схоже, народні депутати України не поспішають внести потрібні зміни до Конституції України. Щось не видно і політичної волі вищого керівництва нашої держави, аби вибори відбулися вчасно.

Здається, позиція народних обранців доволі виразна. Вони не впевнені у своїх перемогах на місцях саме в жовтні поточного року. І справа навіть не в тому, до якої політичної партії вони належать. Тотальна поразка може бути гарантована всім на тлі нинішніх негараздів, особливо економічних, в Україні.

Якщо з’явиться політична воля, натяки на економічне оздоровлення і поліпшення життя пересічних громадян, то Верховна Рада може прийняти адміністративну реформу, чи як там вона називатиметься, за одну ніч. Таке вже не раз бувало в сучасній українській історії. Говорити про якість цієї реформи, звісно, не доводиться, але все ж таки краще вибори як вияв демократії, ніж подальше тупцювання на місці, а то й відкат назад з такими керівниками на місцях, як зараз.

За великим рахунком, вибори до місцевих рад повинні стати серйозним показником нашої здатності зупинити війну з Росією.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги