Про які реформи можна говорити без реформаторів при владі? А чи прийдуть реформатори, якщо заробітня платня навіть в міністерствах не перевищує $500-700, а в обласних/районних адміністраціях $100? Які закони прийматимуть "фахівці" за $300 з асистентами за $50?

Може досить сором'язливо мовчати про рівень зарплат? Непопулярна тема? Порівнюємо з вчителями і лікарями? Щоб вийти із замкнутого кола, щоб почати справжні реформи, зупинити корупційні схеми, залучити до роботи фахівців, а не романтиків, які пожертвують максимум рік життя, потрібно говорити про проблему оплати вголос.

Реформа держ.служби є першою пріоритетною реформою, і початись вона повинна із встановлення ринкових зарплат для тих, хто прийматиме рішення про життя та добробут інших людей. Зараз модно говорити про боротьбу з корупцією, але й вона повинна початись із встановлення настільки високих зарплат, щоб чиновник боявся втратити її, не ризикував посадою і оплатою заради хабаря.

Нам потрібні кризові менеджери, щоб вивести Україну з переддефолтного стану, провести справжнє реформування? Їх можна залучити з індустрії, запросити з-за кордону, переманити з топових компаній, але лише запропонувавши достойну мотивацію. Це не та тема, яку потрібно замовчувати, про це не соромно говорити. Україна більше не може дозволити собі дешевих і непрофесійних держ.службовців.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости