Епідемія "сибірки", або Як Кремль ховає катастрофу

7.6т

На тлі масштабних тундрових пожеж, що з 15 липня охопили значну частину Ямало-Ненецького автономного округу РФ, 25 липня там було зафіксовано спалах сибірки. Спостерігається масова загибель оленів, а сьогодні повідомлено про загибель в Салехарді 12-річної дитини. Ще більше 40 осіб перебувають у карантині в лікарні. 

Влада регіону всіма шляхами перешкоджає евакуації місцевого населення з оточених полум’ям і задимлених міст – Надима, Ноябрьська, Пангод та інших – справедливо побоюючись поширення сибірки. За офіційними повідомленнями "ситуація під контролем, приводів для паніки нема, слід зберігати спокій, на місці працюють загони воєнних ліквідаторів з хімічними засобами активного знезараження". Чи варто зазначати, що такого роду повідомлення є найкращим тригером для паніки?

В цьому контексті хочу нагадати, що Ямало-Ненецький автономний округ є територією проживання великої української діаспори: серед близько 500-тисячного населення округу українців майже 10% - близько 49 тисяч. З них більше 3,5 тисяч є громадянами України, а близько 450 осіб мають статус біженців із Донецької і Луганської областей, а також (раптово) з Одеси, Харкова та Дніпра. Ці люди теоретично мають високий ступінь мобільності і можуть в поточних умовах виявити та реалізувати бажання повернутися на батьківщину.

Отже, нам слід бути уважними і посилити заходи епідемічної безпеки. В тому числі на лінії розмежування з ОРДІЛО, де ризики будь-якого роду, походженням з РФ, є найвищими.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости