Дует Трамп-Тіллерсон - страшний сон для Росії, або План повільного поглинання Росії Америкою

37.4т

Щодо кандидатури Рекса Тіллерсона на пост державного секретаря США. Дональд Трамп ще в ході виборчої кампанії говорив про те, що він виступає за суттєве збільшення видобутку американської нафти та максимальну розробку нових родовищ сланцевої нафти у країні. Це новообраний президент США підтвердив і в ході свого відеозвернення щодо планів на майбутні сто днів після інавгурації. До речі саме із цих причин деякі впливові нафтові бізнесмени підтримали саме кандидатуру Трампа в ході виборчої кампанії.

Ця ідея продиктована збільшенням робочих місць в нафтовій галузі США і дуже добре кореспондується з "Make America great again".

Крім того, "розморозити" видобуток нафти в США ще з кінця 2014 року пропонувлось як демократами так і республіканцями в Конгресі.

Таке рішення за оцінками багатьох аналітиків і експертів понизить світову ціну на нафту, що аж ніяк не може влаштовувати Росію, але влаштовує Україну, бо нанесе економічний удар по агресору.

Виходячи із цього призначення Рекса Тіллерсона на посаду державного секретаря США є логічним кроком Дональда Трампа. Про Тіллерсона кажуть, що він жорсткий переговірник із твердим характером.

Гадаю, що новий держсекретар, за умови затвердження Сенатом, візьме курс на глобалізацію і подальше збільшення активів американських корпорацій. За таких умов йому непотрібно взагалі ні про що домовлятись з Путіним, бо якщо американцям вдасться зіграти на пониженні ціни, "Exxon" та інші американські компанії просто почнуть за низькими цінами поглинати нафтогазовий сектор Росії. Повзуча глобалізація буде розповсюджена і на нові неосвоєні родовища, бо в росіян банально не вистачить грошей на це дороге задоволення. А тут "Exxon" підвернеться з коштами і звичайно своїми жорсткими умовами бо саме вони гратимуть з позиції сильного а Росія слабшого. Саме так із позиції вигоди для США може діяти новий держсекретар.

До речі, незважаючи на те, що у Тіллерсона є орден від Путіна, це не завадило "Exxon mobil" подати позов до Росії в Стокгольмський арбітраж про стягнення 500 млн. дол. переплаченого податку на прибуток в проекті "Сахалін - 1" де "Exxon mobil" належить 30% ще 30% належить японській компанії "Sodeco" по 20% російській "Роснефти" та індійській "ONGC"

Читайте все новости по теме "Блог о событиях в мире" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги