Чё там у грузин?

25.1т

І знову рубрика "Чё там у грузин?"

З’ясувались деякі пікантні подробиці статусу "нових українців", прийнятих на державну службу. Як виявилось, голова Одеської облдержадміністраці Саакашвілі, заступник Генпрокурора Сакварелідзе, міністр охорони здоров’я Кіташвілі, заступник міністра юстиції Гецадзе й перший заступник міністра внутрішніх справ Зґуладзе перед призначенням на високі посади відмовились інформувати посольство Республіки Грузія про набуття українського громадянства й не здали свої грузинські паспорти. Наразі вони мають подвійне громадянство, порушуючи при цьому й законодавство України, і законодавство Грузії.

Більш того, Саакашвілі та Сакварелідзе ще й відмовились писати власноручні заяви, передбачені Законом України "Про очищення влади", про згоду пройти люстраційну перевірку. А Сакварелідзе – той навіть відмовився заповнити та підписати Декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік. Тому, щоби якось дотримуватись формальностей, замість заяв та декларації в особові справи цих міжнародних аферистів були підкладені фальшиві документи з підробленими підписами. Зокрема, декларацію про доходи Сакварелідзе замість нього підписала співробітниця Генпрокуратури.

Наявність подвійного громадянства в державних службовців категорично заборонена українськими законами. Зокрема, пункт 2 частини 2 статті 9 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" стверджує, що повноваження голів місцевих державних адміністрацій припиняються в разі виявлення факту подвійного громадянства. Треба думати, що Саакашвілі, як і колишній голова Дніпропетровської ОДА Коломойський, має не два, а три паспорти, а тому вважає, що ця норма на нього не поширюється.

Аналогічним чином пункт 6 частини 1 статті 51 Закону України "Про прокуратуру" встановлює, що наявність іншого громадянства, окрім українського, є підставою для звільнення прокурора з посади й припинення його повноважень. Таким чином, жодних законних підстав у Сакварелідзе виконувати обов’язки заступника Генпрокурора немає.

Про те, що Саакашвілі, Сакварелідзе, Катішвілі, Гецадзе й Зґуладзе є громадянами іншої держави прекрасно відомо в СБУ, але це не стало перешкодою для надання іноземцям доступу до державних таємниць України. Особливо скандальною є ситуація з Сакварелідзе, який відповідає за організацію та ведення в Україні Єдиного реєстру досудових розслідувань і має доступ до інформації про всі кримінальні провадження, зокрема відкриті Службою безпеки України, з грифом "цілком таємно".

Власне, я давно казав, що в Україні немає такого секрету, який би неможливо було купити за 100 доларів. Але Яценюк і Порошенко державні таємниці іноземцям вже не продають, а просто дарують – разом з посадами.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги