УкрРус

Сьогодні більше політв'язнів, ніж за Януковича

До чергового суду над Корбаном, який відбудеться післязавтра 13 січня.

І до завтрашнього Дня українських політв'язнів, відзначення якого сягає нової хвилі радянських антиукраїнських репресій і русифікації 1972 року.

Всього лише пару цифр. Для розуміння масштабу й контексту подій.

Сьогодні в СІЗО і тюрмах сидить у декілька разів більше політв'язнів, ніж за часів Януковича. У 3-5, а можливо і 10 разів.

За даними Комітету визволення політв'язнів за гратами перебуває 64 політв'язня, з них 54 потрапили туди за президента Порошенка, а всього нинішнім режимом переслідується з політичних мотивів 119 осіб. І це далеко не повні дані.

Правозахисна група Січ називає більшу цифру, стверджуючи, що крім цього в СІЗО Маріуполя, Сіверодонецька, Старобільська, Бахмута знаходиться понад 200 осіб добровольців, волонтерів і військовослужбовців, з яких не менше 100 осіб переслідуються за свою активну громадянську і патріотичну позицію і також фактично потрапляють під визначення "політв'язень".

Ці цифри можна осмислити й в іншому порівнянні. В заручниках режиму Порошенка зараз перебуває у півтора-два рази більше патріотів, ніж в заручниках рашистів Лугандону.

Ці факти розставляють на свої місця усі неясності російсько-української гібридної війни - хто з ким бореться, на яких фронтах і хто кому союзник.

І не лише.

Вони засвідчують важливість внутрішнього правозахисного фронту боротьби за незалежність України і гідність українців.

А також - цинічність і облудність усіх розмов про амністію сепаратистам, колаборантам і агентурі російських окупантів в умовах знущання малоросійської влади цинічних бариг над українськими патріотами.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги