Сльози Марін Ле Пен

38.8т

Національному фронту – провідній ксенофобській, проросійській та антиєвропейській партії Франції - не вдалося здобути перемоги в жодному з регіонів цієї країни під час другого туру місцевих виборів, пише Віталій Портніков для espreso.tv.

Тріумф, якого так чекала Марін Ле Пен, заради якого вона відмовилася від цілого ряду відверто неофашистських гасел і навіть вигнала з партії відчайдушного расиста - власного батечку - обернувся сльозами розчарування і для самої Ле Пен, і для її сексапільної племінниці. І це тоді, коли мігрантська криза в Європі досягла піку і такі як Ле Пен, в принципі, повинні збирати врожай. А не виходить.

Можуть сказати, що "Республіканці" колишнього президента Франції Ніколя Саркозі теж прихильні до Путіна. І що Саркозі теж робив кар'єру на проблемах мігрантів - ще коли був міністром внутрішніх справ Франції в епоху президента Жака Ширака. Але "Республіканці" це насамперед партія європейського та євроатлантичного вибору. Так, Саркозі не проти популізму. Так, він любить грати на русофільських симпатіях частини французів. Але якщо у Саркозі постане питання, кому його підтримати - президента США або президента Росії - він не буде коливатися в своєму виборі. А ось Марін Ле Пен - дуже сумніваюся. І це добре розуміють у Кремлі. Тому Путін ніколи не намагався поставити перед вибором Саркозі - а в підтримці Ле Пен він практично впевнений. І, крім того, Саркозі - при всіх претензіях до нього - політик цивілізованого світу. А Ле Пен намагається повернути цей світ у довоєнне минуле Європи - те саме минуле, яке вже два рази призводило до світових війн.

Саме тому так важливо, що "Національний фронт" програв, що у нього навіть зараз не вистачає прихильників для перемоги навіть на муніципальному рівні. І значить, коли вдасться вирішити проблему мігрантів, французькі ксенофоби знову повернуться до ролі маргіналів, яких всі, крім Путіна і його оточення, будуть зневажати - і ніхто не буде боятися.

Читайте все новости по теме "Блог о событиях в мире" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости