Російська агресія дістанеться аж до Франції

9.9т

Нещодавно міністр юстиції Павло Петренко нагадав, що у Європейському суді знаходиться безліч справ, половина з яких стосуються порушення Росією прав людини в Україні. Понад 700 із цих справ – позивачі подали індивідуально і вони стосуються Криму і Донбасу.

Ще влітку минулого року Російська Федерація, яка внесла зміни свого до законодавства, зробила так, що їх суд сам вирішує: виконувати постанови міжнародних судів, чи ні (тим самим, Росія залишила за собою право відмовитися в будь-який момент від виконання рішень міжнародних судів). Останнє суперечить усім міжнародним зобов’язанням. Тому виникає питання: чи потрібно звертатися до Європейського суду, якщо Кремлю наплювати на їх рішення?

Гадаю, потрібно.

Справа у тому, що коли перестають діяти правові механізми, в дію вступають інші. Постанови Європейського суду, в якому вказані ті чи інші рішення, і які не виконуються Російською Федерацією намірено, є плювком в обличчя дипломатичного світу. А після такого включається співпраця міжнародних організацій з дипломатією, які піднімають питання посилення санкцій проти Росії.

Слід розуміти, що дипломатичний світ ніколи не буде вирішувати проблеми, застосувавши силу. По-перше таке рішення може приймати тільки Рада безпеки ООН. А так, як у постійному складі якої є Росія, то будь-які подібні ініціативи будуть ветуватися країною-агресором. А по-друге, на розв’язання великого військового конфлікту демократичні країни просто не підуть. Це для Путіна людське життя нічого не вартує, а в цивілізованому світі його цінують, а тому так бережуть мир.

Та разом із тим, якщо демократичний світ так хвилюються за свій мир у країнах, йому слід активно реагувати на ситуацію, яка склалася. Зараз ми живемо у дуже тривожний час, який може спричинити виникнення багато інших гарячих точок у світі. Давайте хоча б згадаємо нещодавні події у Сирії і ті мільйони мирних жителів, які тікають від смертей на війні. Тим часом, країни обговорюють, як зробити у своїх країнах суворіше міграційне законодавство. Так бути не має. Замість того, щоб вирішувати проблему і розібратися з тим, хто організував і реалізував цю війну, європейські лідери намагаються закритися від цих людей стінами. Та стінами від цих проблем не закриєшся, вони рано чи пізно прийдуть і в благополучну Францію, і в мирну Бельгію та інші країни. Саме тому цю агресію слід вгамовувати усім разом і негайно.

Читайте все новости по теме "Аннексия Крыма" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости