Який біль ви собі вибираєте?

193

Жити добре хочуть усі: аби все було легко, будувати дивовижні відносини, бездоганно виглядати, заробляти багато грошей і викликати захоплення у людей, які оточують. Хотіти нескладно.

Якщо я запитаю: "Чого ви хочете від життя?", багато хто відповість щось на кшталт: "Хочу бути щасливим, мати дружну сім'ю і круту роботу". Іншими словами, не скажуть нічого.

А є інше цікаве питання, над яким ви, можливо, раніше не замислювалися: "Якого болю в житті я хочу? За що я готовий боротися і страждати?". Відповідь на нього — куди більш вагомий показник того, як складеться в результаті життя.

Фото medprice.com.ua. Біль

Всі хочуть крутої роботи і фінансової незалежності, але не всі готові працювати по 60 годин на тиждень, мотатися по нескінченних відрядженнях і дертися через голови по кар'єрних сходах. Люди хочуть бути багатими без ризику і не готові відмовитися від задоволень. А без цього, на жаль, ніяк. Якщо, звичайно, ви не дочка Рокфеллера. Кожен хоче великої любові і чудового сексу, але не кожен готовий пройти через важкі розмови, незручне мовчання, образи, драми і нерозуміння.

І людина заспокоюється, влаштовується зручніше і запитує в порожнечу: "А що якщо?" Через кілька років "А що якщо?" перетворюється в "Що це було?".

І ще один адвокат приходить додому, переводить аліменти колишній дружині і думає: "А заради чого, власне, це все було?". Не заради ж монотонної роботи і 20 років незрозумілих очікувань. Заради чого?

За щастя треба боротися. Приємне — це зворотна сторона неприємного. Можна роками уникати всілякого негативу, але в підсумку він все одно проявиться.

Ми, звичайно, унікальні і все таке, але в основі свої потреби у нас схожі. З приємними речами всім легко мати справу. А з негативом ми всі, за визначенням, боремося. Але те, що ми в результаті отримуємо від життя, — результат не стільки приємних мрій, скільки нашої готовності терпіти заради цього біль.

Людина хоче тіло, як у Містера Всесвіт, але без жорсткої дієти і виснажливих тренувань його не буде. Людина хоче власний бізнес, але не стане успішним підприємцем без ризику і важкої роботи по 12 годин на день. При цьому успіх ще й не гарантований. Людина хоче великої любові, але і її не побудуєш без довгих діалогів і нескінченних годин в обнімку з телефоном, який ніколи не дзвонить. Це частина любовної гри. Ми не виграємо, якщо не граємо.

Успіх залежить не від питання "Чим я хочу насолоджуватися?", а від питання "На який біль я готовий заради своєї мети?". Якість життя визначається не позитивним досвідом, а негативними переживаннями. Ось так просто.

Якщо ви раптом розумієте, що роками мрієте про щось і навіть на крок до своєї мрії не наблизилися, то, можливо, ви собі брешете. Може, ви просто насолоджуєтеся мрією самою по собі. А на ділі хочете зовсім не цього.

Я іноді запитую людей: "Який біль ви собі вибираєте?", а люди дивляться на мене так, ніби у мене виросло 12 носів. Але я питаю тому, що це мені скаже про вас набагато більше, ніж бажання і фантазії.

Це питання робить вас вами і мене мною. Це питання об'єднує нас і в той же час нескінченно віддаляє один від одного.

Більшу частину життя я мріяв стати рок-зіркою. Як тільки я чув запальну пісню, я тут же закривав очі і уявляв себе на сцені перед радісним натовпом. Я годинами міг сидіти і мріяти. Я продовжував мріяти і в університеті, і навіть після того, як кинув музичну школу і взагалі кинув грати. Правда, думав я тільки про те, як буду грати на сцені, а не про те, коли. Я весь час чекав слушного моменту, щоб почати: спочатку треба було закінчити школу, потім заробити грошей, потім знайти час, а потім ... а нічого потім.

Мені було потрібно багато часу і болісних роздумів, щоб зрозуміти причину: насправді я цього не хотів.

Я обожнював уявного мене на сцені. Але я не любив сам процес. Я не любив грати. Тому і кидав сто разів. Чесно кажучи, я навіть не намагався як слід — так, для галочки.

Щоденні важкі репетиції, пошуки групи, заманювання людей на концерти, зламані підсилювачі, перенесення на горбу важенного обладнання ... Це ж ціла гора роботи! Повзти в цю гору я не хотів. Мені просто подобалося уявляти себе на вершині.

Суспільство в цілому могло би сказати, що я ледар і невдаха. Особистісний тренер — що я був недостатньо сміливим або не вірив в себе. Стартапери скажуть, що я злякався і скотився в стабільність. А я скажу, що думав, ніби дуже хочу бути рок-зіркою, і в підсумку нічого не зробив. Все, кінець історії.

Я хотів нагороди, а не боротьби. Я хотів результату, а не процесу. Я любив НЕ битву, а тільки перемогу. У житті це не працює. Те, ким ви стали чи станете, залежить від того, за що ви готові боротися.

Ті, кому подобається потіти на тренажерах, заробляють прекрасне сильне тіло. Люди, яким подобається працювати по 12 годин, піднімаються кар'єрними сходами. Люди, яким подобається життя невизнаного генія зі всією його невизначеністю, стають, наприклад, художниками.

Це не заклик бути сильним і сміливим. Не застереження з серії "під лежачий камінь вода не тече".

Це найпростіша штука в житті: наш успіх залежить від нашої боротьби. Тому вибирайте вашу власну боротьбу з розумом, друзі.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости