Відбулися дострокові випуски офіцерів військових навчальних закладів. Відбувся він і в створеному минулого року факультеті військово-морських сил Одеської національної морської академії. Гарні і сучасні хлопці повинні використовувати гарне і сучасне озброєння. І якщо для забезпечення сухопутних військ новітньою вітчизняною і закордонною технікою робота державою проводиться, то щодо модернізації ВМС щось нічого не чути. В той же час у Франції "зависли" два кораблі класу Містраль замовлених Росією.

ВМС Франції мають 3 таких універсальних десантних корабля-вертольотоносця. Думаю, Україні також не завадило б мати парочку. Та ще й з гарними назвами. "Севастополь" перейменовувати не варто – це надзвичайно символічно. А "Владивосток" варто перейменувати. І нова назва має бути теж надзвичайно гарною і символічною. Мені подобається назва "Зелений клин". Для допитливих цитата з Вікіпедії: "Зеле?ний Клин (рос.Зелёный Клин) (інша назва — Зелена Україна) — українська колонія в південній частині Далекого Сходу, у нижній частині ріки Амур і над Тихим океаном; площа близько 1 млн. км²". Правда, гарна і перспективна назва для українського військового десантного корабля?

А тепер про складніші речі: де взяти гроші. Звичайно, ціна для бюджету держави Україна є не підйомною. Але що таке 1,2 – 1,6 млрд. євро для 40 млн. дорослого і, переважно, патріотично налаштованого населення України? Це 30-40 євро на одного. Можна потягнути 900-1200 грн. на рік? Комусь непідсильно, а я можу і більше. При серйозному підході проблему фінансування вирішити можна. Хоча це може бути не єдиним джерелом надходження коштів.

Крім бідних і патріотично налаштованих громадян в Україні є ще категорія багатих і не дуже патріотично налаштованих. Депутати ВР з числа колишніх волонтерів і комбатів мають зрозуміти, що вони вже не волонтери і не комбати і не слід плутатися під ногами на передовій, а пора допомагати хлопцям по-серйозному. Це я про законотворчу діяльність. Чому б, наприклад, не розробити і не прийняти закон з будь-якою гарною назвою. Головне щоб у ньому була правильна суть: винуватці в розвалі збройних сил мають нести фінансові витрати на відновлення розкраденого і знищеного. Це не лише індивідууми, але і політичні сили з їх спонсорами. З введенням такого закону посильно вирішити будь-які питання комплектації. Є й інші варіанти фінансування. Але …

Тож викуповуємо Містралі поки що самотужки. Я даю свої перші 1000 гривень. Хто ще?

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости