Як їхали в Крим у сорокові роки з Росії

18.8т

Так, хлопці і дівчата, розказую, як їхали в Крим у сорокові роки з Росії. Їхали півтора місяці. На дорожку їм розкидали - саме так, розкидали по полю - американський лендліз. Це були консервовані варьониє ковбаси. Діти, яким тоді було по 9-10 років, дотепер споминають і кажуть, що це був небесний, неземний вкус. Щоправда, вони досі кажуть, що калбаса за два двадцять теж була неземна і небесна, але не такая вкусная, як та американськая.

Їхали у скотовозках. Це такі вагони, в яких раніше возили скот. Там не було сидячих та верхніх місць, тільки солома на підлозі. Вони їхали півтора місяці. На потязі.

З них щоденно витаскували вшів. Прості вші були нормальні, безпечні. Але були і тіфозні вші. Від них рано чи пізно - смерть. І одного разу їх пригнали в Маскву. Там всьо було чьотко організовано. Їх зустріли мєнти, і відвели їх в бані. Там їх милі. Не самі мились, їх там милі. А одяг продезінфікували. І повернули.

І от вони поїхали в Крим. Перше, що їх вразило - це на Украине, це були яблака. Вони такі здорові, величезні і зовсім не кислі. По путі їм продавали єду на станціях. Потяг йшов внє распісаній, його ставили на захісні шляхи. Але там їх находили бабусі і тьоткі, поневічені війною інваліди, і всі продавали - квашону капусту, щі, хлєб.

Це було в Росії. А після Росії їм продавали яблука. Хто не мав грошів, тому сували просто в кишені - бери, дитятко, тримай, ти ж голодне. Посмакуй. А за гроші продавали борщи, салати, буряки.

Коли вони приїхали в Крим, то побачили диковний фрукт. Або овоч. Виноград. Страшено кислий, і їсти його не можна, діти кривились, а дорослі смакували, як ненормальні. Яблук тут не було. але згодом вони дізнались, що недалеко є "запущені татарські сади". Там були яблуки ще слащі ніж на Украине. Туди їздили та обносили. Пусті дома, пусті совхозні приміщення. І яблука не в'яли, хоч ти їх на зиму зберігай.

Якось в Криму їм продали заморожених куриць. Коли її розморожували, куриця прочуняла і побігла, а потім померла від шоку. За що купив, за те і продаю.

Читайте все новости по теме "Аннексия Крыма" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости