, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Нове вино у старих бурдюках

881

Після президентських і парламентських виборів пере-завантаження влади, ознаменоване Майданом і Революцією гідності, мало завершитися виборами до місцевих рад.

Але з’ясувалося, що час тече швидше, ніж раніше. За попередніх влад існували певні паузи між виборами, а тепер говорять про ймовірний розпад коаліції й дочасні вибори до Верховної Ради України. Президент України Петро Порошенко заявив у Нідерландах, що йтиме на другий президентський термін. Ніби ранувато. Чи він хоче, як свого часу Леонід Кравчук, провести дочасні президентські вибори, ризикнути й програти?

Мабуть, лише ті, хто прийшов до влади у результаті нинішніх виборів до місцевих рад, можуть спокійно спати. Принаймні до 2017 року, коли в Україні повинна бути запроваджена адміністративна реформа й проведені нові вибори. Але саме тут, на найнижчому рівні влади, і виникають найбільші ризики.

Нові депутати і голови різних рівнів працюють за старої системи влади. Нове вино влили до старих бурдюків. Може трапитися так, що ті, хто нині з великим ентузіазмом і запалом взявся за роботу, просто перегорять до 2017 року, бо зрозуміють, що їхні зусилля є марними, коли згори ніхто й не збирався ламати Систему, що було би найкращим варіантом, чи бодай реформувати її.

Зараз депутати, які належать до різних політичних сил, працюють злагоджено, намагаючись розв’язати місцеві проблеми. І справді, при ремонті доріг, латанні дахів чи налагодженні роботи транспорту не потрібно політичної злагоди чи партійної коаліції. Але коли в повітрі запахне новими виборами – парламентськими чи президентськими, - політично-партійна складова візьме гору. Саме тоді на місцях слід очікувати найбільших розбіжностей між представниками різних фракцій у місцевих радах. Візьме гору не господарський, а політико-партійний підхід при розв’язанні проблем, бо цього вимагатимуть особливості нових передвиборчих парламентської та президентської кампаній.

На цьому тлі існує велика небезпека приходу до влади у 2017 році тих, хто не зумів цього зробити 2015 року. Багато з нинішніх депутатів і голів різних рівнів уже не балотуватимуться, а якщо й ризикнуть це зробити, то не факт, що їх оберуть, розчарувавшись у їхній бездіяльності й непрофесіоналізмі. І саме ці старі-нові кадри у 2017 році диктуватимуть і визначатимуть внутрішню політику України, впливатимуть у значній мірі на проведення парламентських, а особливо президентських виборів.

Іншими словами, вже 2017 року політична система України може бути поставлена з ніг на голову, коли майбутнє України визначатимуть старі кадри не лише у найвищих ешелонах влади, а й на місцях. В умовах децентралізації та проведення адміністративної реформи це може остаточно дискредитувати київську владу, яка виявиться неспроможною належним чином впливати на владу на місцях, і тоді хороші наміри не перетворяться на практичні справи. В результаті до влади прорвуться не просто представники Опозиційного блоку, а відверто пропутінські сили.

Інколи корисно читати Біблію і знати, що не можна нове вино вливати в старі бурдюки.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги