"Чоловічий" пральний порошок

23

Пральний порошок для чоловіків? Я б віднесла його до категорії: "Ніколи не думала, що комусь це треба". Але виявляється, він не лише потрібний, а й відіграє важливу роль у гендерній дискусії – принаймні, так стверджують компанії, що його виробляють.

У США (саме там, ще б пак!), пральні засоби, адресовані чоловікам, з'явилися нещодавно, але вже успішно завойовують свій сегмент ринку. Їх випускає навіть не одна фірма, а три: Dirtyboy, Hero Clean і Frey. Засоби фірми Frey розлиті у чорні пляшки (виробник називає це "класичним суворим дизайном") і мають "аромат, що відгукується чоловічими парфумами", а саме нотами дуба і мускусу. Бренд зареєстрований у США минулого вересня - після тривалих досліджень і випробувань, пише Емілі Янг для bbc.com.

Його власники мають чималі амбіції: як сказано на веб-сайті компанії, "сегмент миючих засобів нині спрямований виключно на жінок, а відтак, відстає від часу". Продукція Frey спрямована на те, щоб "зруйнувати стереотипи про те, хто яку хатню роботу має виконувати".

За словами Лайфа Фрея – одного з двох братів-засновників цієї компанії - на ринку пральних засобів була суттєва порожня ніша.

"Стереотипи"

"Все почалося як жарт ще в студентські роки, – пригадує він. – Ми нарешті почали самостійно прати свої речі і помітили, що пральні порошки позиціонуються так, нібито їх купляють тільки жінки".

"Пізніше ми усвідомили, що це серйозна проблема. Вона підживлює стереотип, що прання – це жіноча робота".

Як він каже, мета його компанії – "докорінно це змінити".

"Ми – одні з каталізаторів важливої дискусії, і люди дедалі більше про це замислюються", – додає він.

Лайф каже, що компанія щомісяця має 50-відсотковий приріст і зараз веде перемовини з великими торгівельними мережами і потенційними партнерами. Втім, до прибутковості ще далеко, тож зарплату Лайф із братом поки що не отримують.

Що робить аромат "чоловічим"?

Як пояснюють консультанти парфумерного відділу магазину The Body Shop Террі Массі і Луїза Мерсер, "чоловічі" аромати зазвичай свіжі.

Фахівці називають три їхні основні компоненти: так званий "фужер" (суміш дубового моху, лаванди і бобів тонка), ноти цитрусових та деревини.

Фужерні ноти – найтрадиційніші (вони зустрічаються майже у 50% парфумів), але останнім часом зростає популярність деревних. Цитрусові ноти часто використовуються у парфумах "унісекс".

Американці особливо цінують запах свіжості і чистоти. У дубово-мускусній композиції компанії Frey дуб, напевно, доданий для маскулінності, а мускус –природний аромат, що нагадує запах чистої шкіри і дає бажану свіжість.

Якщо це здається вам зайвими витребеньками, ви такі не одні. Лайф каже, що подібна реакція дуже поширена. Як заперечення він наводить у приклад пінку для гоління: колись гоління сприймалось як обтяжлива справа, але з появою на ринку привабливих засобів сприйняття змінилося. Він хоче, щоб так стало і з пранням.

"Frey – це крок у правильному напрямку. Що завгодно, аби тільки чоловіки не були такі нетерпимі до прання".

Ці слова перегукуються з рекламним роликом компанії Ariel India, що вийшов раніше цього року і закликає чоловіків "розділити цей обов'язок". У ролику батько вибачається перед дорослою дочкою за те, що не показав їй кращого прикладу у хатніх справах. Кінцеві кадри показують, як він допомагає з пранням.

За словами представників Ariel India, за лютий і березень цей ролик був поширений у соцмережах 26 мільйонів разів. Його похвалили Мелінда Гейтс і операційна директорка мережі Facebook Шеріл Сандберг, яка назвала його"одним з найпотужніших відеороликів, які я бачила у житті".

Відповідальність

"Товариство Фосетт", що бореться за права жінок, усіляко підтримує рівний розподіл домашніх обов'язків. Але до "чоловічих" пральних засобів його представники ставляться скептично.

"Ніщо не заважає чоловікам користуватися наявними засобами, та й загалом, не варто поглиблювати розбіжності між статями на основі стереотипів", – каже стратегічна директорка товариства Джеміма Олчавскі.

"Не хочу заперечувати добрі наміри виробників таких засобів, але ось ключове питання: хто має відповідати за прання?"

"Мало хто любить прати, але чоловіків розхолоджує зовсім не пральний порошок", – додає вона.

Лайф охоче погоджується, що підігрує стереотипам про мужність, але наполягає, що прості "гендерно-нейтральні" засоби нічого не змінять, бо індустрія пральних надто потужно спрямована на жінок.

Холостяцьке життя

За опитуваннями, пранням і сьогодні опікуються переважно жінки – хоча ситуація поступово змінюється. Дані агентства ринкових досліджень Mintel свідчать, що і в США, і у Великій Британії відповідальність за прання частіше покладається на жінок; утім, молоді чоловіки частіше беруть її на себе, ніж чоловіки старшого віку, а отже, від покоління до покоління ставлення вже змінилося.

Та, мабуть, варто згадати про чоловіків, що живуть на самоті.

Останні дані Бюро перепису населення США показують, що 47% дорослих чоловіків неодружені і що різко зросло число тих чоловіків, котрі мешкають самі – і, відповідно, мусять прати свій одяг, якщо тільки не наймають прислугу.

У Великій Британії наодинці мешкає більше чоловіків, ніж жінок, а також зростає кількість самотніх чоловіків віком 45-64 роки (можливо, їх вигнали з сім'ї за небажання прати?). Том Віргайл, аналітик ринку з агентства ринкових досліджень Canadean, каже, що саме ця тенденція великою мірою пояснює, чому американські чоловіки почали більше прати.

У такому разі, чому б не розробити для них спеціальний засіб? Так вирішила і компанія Hero Clean, що пропонує чоловікам гель для прання, освіжувач повітря і універсальний засіб для чищення.

Як і в багатьох інших справах, у пранні чоловіки дещо відрізняються від жінок. Зазвичай вони перуть рідше, менше сортують білизну і користуються меншою кількість програм пральної машини, зауважує пан Віргайл. Тому реклама "чоловічих" пральних засобів часто наголошує, що ці засоби добре пораються з плямами – навіть застарілими.

Та все ж, коли чоловіків спитали, що спонукає їх обирати той чи інший пральний засіб, більшість назвали не запах мускусу чи шкіри і не маскулінний дизайн упаковки. На перше місце вийшов фактор ціни.

То хіба чоловіки так вже сильно відрізняються від жінок?

Читайте все новости по теме "Женский блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости