Найкращі заробітки у вагонах метро

Метро

Позаду – 2100 кілометрів дороги. Після 5-денного перебування в Мінську та 8-денного – в Санкт-Петербургу, заїжджаю в Москву. Тут зупиняюсь у домівці письменника. Він запросив у гості після того, як я опублікував у соціальній мережі "Фейсбук" повідомлення про старт навколосвітньої подорожі:

"В Москві живе моя дружина. Можеш зупинитися на потрібний час. Там комфортно і місце є. Тебе добре зустрінуть і відпочинеш з дороги. Я тепер в Україні. В Москві жити не можу".

Загалом мені написали понад півсотні людей. Висловили свою підтримку, дехто - готовність допомогти. З’явились люди, з якими навіть не думав, що колись трапиться нагода поспілкуватись.

795 км до Санкт-Петербургу проїжджаю шістьма машинами за 15 год. Вперше за півтори роки автостопу мене підвозить дівчина. У Петербурзі жив у товариша у його квартирі в центрі міста. В один із найбільших музеїв світу – Ермітаж, де вхід коштує 600 рублів – майже 250 гривень, потрапляю по студентському квитку. Першокурсниця взяла собі й мені в сусідній касі. Їм і пенсіонерам вхід безкоштовний.

Видео дня

– Колекція картин у нас налічує понад 15 тисяч. Всі – оригінали. Їх самі царі купували. Брали навіть кредит, коли не вистачало коштів, – розповідає літня працівниця. – Ви вже бачили роботи да Вінчі? Мікеланджело? Обов’язково подивіться.

Перше, на що натрапляю – саркофаг цариці Нахт-бастет-ру, матері полководця Ях-меса. Далі – чаша вагою 20 тон. Заввишки 2,5 м, довжиною – 5 м. Виготовлена в 1843 році. По суші до Санкт-Петербургу її перевозило 120-160 коней. Потім - ваза "Пріам викуповує тіло Гектора у Ахіла", 350 років до н.е. Картина "Мадонна з немовлятами та янголами", 1515 рік, Фра Бартоломео з Флоренції. "Мадонна божої любові", майстерня Рафаеля Санті, 16 століття. За ними – да Вінчі, Франческо Мельці, Мікеланджело, Караваджо, ван Гог та ін. Найбільше в картинній галереї робіт з Італії, Іспанії, Нідерландів, Бельгії, Франції, Англії, Німеччини. Від 13 до 21 століття.

О 1 год. 25 хв вночі спостерігаю за розведенням мостів між лівим і правим берегом. Це роблять щодня під час навігаційного періоду. В наступні дні двічі відвідую екскурсії на катерах. Встигаю також подивитися на закриття фонтанів у музеї-заповіднику "Петергоф" на південному узбережжі Фінської затоки. Їх відкриють торік навесні.

На четвертий день у Петербурзі йду грати на саксофоні. Стою на Невському проспекті. Місцеві поліцейські відразу мені сказали, що "здесь нельзя играть. Пройдите метров 200 за поворотом, там становитесь". Спустився у підземний перехід. Там було хоч тепліше, бо на вулиці було лише плюс 5 градусів. Але знову підійшли поліцейські і сказали: "Прийди через пол часа. Мы уйдем и играй себе".

"Хочеш заробити, йди у вагони метро. Там знайомим за 2 години 5000 рублів накидали", - отримую повідомлення від Юрія.

Наступний вечір і ранок ходжу потягами. Граю чотири композиції - "Хрещений батько", "Бесаме мучо", "Стрейнджер ін зе найт" і "Гоу Даун Мозес" американського джазмена Луї Армстронга. В середньому за годину кидають до 300 грн. А загалом за весь час – 100 доларів.

В Санкт-Петербург і Москву приїхав ціленаправлено, щоб заробити на найближчі необхідні дві візи – в Іран та Туркменістан. Водій Роман, який мене підвозив розповів, що "Москва – не город для проживання, только для зарабатывания денег. Я получаю до 80 тысяч рублей в месяц (до 26 тис. грн)".

Далі відправлятимусь у Грузію.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...