Турчинов стає секретарем з повноваженнями віце-президента

12.6т

Олександр Турчинов стає секретарем РНБО. Але це той випадок, коли не місце красить людину, а... додаткові повноваження. Судячи з усього, на РНБО буде замкнуто контроль над усім реформованим силовим блоком.

Зміни на цьому напрямкові дійсно колосальні.

По-перше, як відомо, Генпрокуратура втрачає функції нагляду та слідство. Нагляд за дотриманням законності, згідно з нинішніми чернетками трансформації влади, перейде до представників президента на місцях, а слідство передається у Національне антикорупційне бюро та Слідчий комітет. Про функції можна здогадатися з назв, і глибше вони ще не розписані.

По-друге, СБУ втратить "економіку", тобто право займатися економічними справами.

По-третє, МВС розбивається на два підрозділи: цивільний та мілітаризований, кількість людей в погонах повинно скоротитися в рази.

Тут варто розповісти про реформу місцевого самоуправління: губернаторів та ОДА не буде, оскільки виконкоми формуватимуться місцевими радами, і в областях з’являться такі собі префекти, представники президента у регіонах, якими підпорядковуватимуться всі силові підрозділи, і які матимуть право нагляду за законністю. Тобто виконкоми займатимуться економічними питаннями, а префект буде "смотрящім" з неймовірно широкими повноваженнями.

Фактично в країні перевантажується правоохоронна матриця, і вона відчутно зміцнить президентську вертикаль.

При цьому, управлятиме цим силовим полем ніхто інший, як секретар РНБО Олександр Турчинов. Фактично у нашій демократичній країні, де батіг є головним важелем управління, а різні гілки влади ув’язли у корпоративно-корупційних війнах, Олександр Турчинов фактично стає другою особою в країні – після особи, яка його власне призначає і звільняє.

Турчинову не треба буде проводити переговорів з МВФ, виплачувати зарплати та пенсії і думати про ціну на газ. Йому треба буде пильнувати всіх інших, хто так активно дбає про нашу країну.

Для чого це Президенту? Тому що політична капіталізація Арсенія Яценюка без Турчинова значно погіршиться. Крім того, у Петра Олексійовича з’являється особа, відповідальна за війну. Це дуже зручно.

Турчинов також, наскільки відомо, не дуже певно почувається в одній компанії з Арсенієм Яценюком і "реформатором парламенту" Андрієм Іванчуком, тому пошук політичного притулку для Олександра Турчинова, Арсена Авакова та інших соратників – то лише питання часу.

Законопроект про перевантаження силового поля ухвалено у першому читанні. За подальшу долю можна не переживати, матриця перевантажується.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги