Як росіяни знущаються над українськими політв'язнями

Як росіяни знущаються над українськими політв'язнями

Юрій Солошенко – найстаріший український політв’язень, який утримувався в Росії. Йому 74 роки і суд взяв це до уваги, коли присуджував йому 6 років колонії суворого режиму. Це на рік менше мінімального порогу статті, що пов’язана із шпигунством. Але всі чудово розуміли, що 6 років суворого режиму для людини у 74 роки, яка має проблеми із серцем, і в якої недавно був підтверджений діагноз рак, - це смертельний вирок. Всі дуже переживали, щоб Юрій Данилович якомога швидше повернувся додому.

Він працював керівником полтавського заводу "Знамя" близько 20-ти років. У 2010-му році вийшов на пенсію, а завод був закритий. Його затримали у серпні 2010-го року під час ділової поїздки у Москві. Сім’я Солошенко нічого не знала про його затримання аж поки не подзвонив адвокат. До Юрія Солошенко застосовували політику ізоляції: українському консулу у візиті відмовляли протягом десяти місяців. А перший раз Юрій Данилович подзвонив додому тільки через чотири місяці після свого затримання.

Видео дня

Солошенко – не єдиний, кого звинуватили у шпигунстві. Є ще Віктор Шур і Валентин Виговський. Як правило всі ці справи йдуть у закритому режимі, у цих людей нема незалежних адвокатів. Тому вони визнають свою вину і сподіваються на якесь пом’якшення у справі. Хоча термін у 6 років назвати пом’якшенням досить складно.

Геннадій Афанасьєв, - один із чотирьох так званих кримських терористів. Так умовно називають справу Олега Сенцова. Афанасьєв займає активну проукраїнську позицію, відкрито виступав проти окупації Росією півострова. Нагадаю, що всіх цих людей звинуватили у тероризмі, а саме, що вони підпалили двері офісу Російської общини Криму і вікна офісу партії "Единая Россия".

Також вони планували серію терактів у вигляді підриву пам’ятника Леніна. В цьому абсурдному висновку зазначено, що ця "група хотіла дестабілізувати ситуацію на півострові і вплинути на органи влади з тим, щоб вона прийняла рішення про вихід республіки із складу Російської Федерації". Але як підпал вікна чи пошкодження дверей може змусити окупаційну владу прийняти рішення про вихід із складу РФ – уявити досить складно.

До цих затриманих, і зокрема Геннадія Афанасьєва, застосовувались тортури, щоб отримати потрібні зізнання. Причому достатньо серйозні тортури. Адвокат Афансьєва Олександр Попков згадував, що Геннадія били, одягали протигаз, вприскували туди невідому речовину і затискали шланг. Його роздягали догола, залякували паяльником, погрожували електрострумом, казали, що привезуть до нього його матір. Після цілого набору тортур Геннадій Афанасьєв визнав свою вину, так само як і Олексій Черній.

Вони пішли на співпрацю із слідством, зізналися в усіх інкримінованих їм злочинах. Афанасьєв змушений був дати неправдиві покази проти Олега Сенцова і Олександра Кольченка. Але на відкритому процесі проти них Афанасьєв неочікувано заявив, що свої свідчення давав під тортурами. Після цього йому прямо сказали, що його чекатиме під час відбуття покарання. Справді вже в колонії проти нього розпочався пресинг: йому постійно виносили дисциплінарні стягнення і досить часто кидали в камеру-одиночку.

Торік у грудні Геннадія Афанасьєва визнали винним і присудили сім років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Добре, що вони вже на волі і в Україні.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...