Який ваш план, пане Гройсман?!

24.3т

Прем'єр Гройсман заявив, що за 3-4 роки Україна буде енергонезалежною.

Дуже цього хотілося б. І наша команда готова максимально сприяти досягненню цієї амбітної мети, запропонувавши Антикризовий план дій. Та чи є сьогодні реальні підстави для таких заяв прем'єра? Давайте разом коротко проаналізуємо стан справ.

В енергобалансі не менше 50% електроенергії виробляється на атомних станціях, паливо вони отримують з Росії. Сьогодні є спроби налагодити постачання палива із США, але масштабна бюрократія і корупція зводять ці зусилля нанівець.

По газу - у 5-річній перспективі реально мати енергонезалежність за однієї умови - стимулювання приватного видобутку. Однак хаотична податкова політика і не сприятливий інвестиційний клімат, зокрема, свавільний віджим бізнесу, серйозних інвесторів не залучать.

По вугіллю - у нас великі проблеми з антрацитами, яких на контрольованій нами території немає. 7 із 14 ТЕС працює на антрацитах. На переоснащення станцій мільярдних капіталовкладень у бюджеті не передбачено. Відсутні також масштабні державні програми з енергозбереження і енергомодернізації. Без цього добитися реальної енергонезалежності не можливо, хто б що не казав.

Тому, за нинішньої політики влади досягнути "енергонезалежності" можна лише в один спосіб - коли через штучно завищені тарифи громадяни різко обмежать споживання газу. А промисловість його й так уже майже не споживає, бо більшість підприємств або знищені, або зупинені.

Тому хотілося б почути від прем'єра не загальні заяви, а конкретний урядовий план дій по досягненню енергонезалежності України. Але про існування такого плану мені особисто нічого не відомо. Фахівці, з якими я консультувався, теж нічого про нього не чули. То який ваш план, пане Гройсман?!

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости