Хто і як маніпулює думкою пересічного українця

15.1т

Ми переживемо, по справжньому дивні часи. Згідно чинного законодавства, маніпуляція свідомістю, є загрозою національній безпеці України в інформаційній сфері. Але при цьому, не зазначено хто саме розглядається суб’єктом маніпуляції, а це дуже суттєво.

За логікою, особливо, вважаючи на ведення нині проти України гібридної війни і, пов’язаних з цим, потоків відвертої брехні що виплескують російські ЗМІ в інфопростір, стало звиклим вважати, що єдиний ворог, це – Росія і саме вона, й є тим жахливим маніпулятором, повинним, зокрема й у прогресуванні "ватної свідомості" Донбасу. В дійсності ж, як це не прикро, свідомістю українців здебільшого маніпулюють не зовнішні, а саме внутрішні вороги і, головна загроза цього у тім, що розпізнати їх, на стільки важко, що майже неможливо і не тому що їх занадто багато, а тому, що розставлені вони дуже розумно.

Яскравим прикладом класичної маніпуляції, на мою думку є результат опитування, Київського міжнародного інституту соціології, оприлюдненого "unian", згідно якого, "Майже половина українців згодні надати російській статус державної заради миру".

Далі йде уточнення, що "47,7% опитаних готові заради миру погодитися на надання російській мові статусу другої державної, у той же час, 38% опитаних не згодні на це".

Питання, що тут виникає, стосується навіть не до тих самих заявлених 48%, а скоріше до того, де вони їх нашкрябали. Не інакше, як в Донецьку чи Луганську, а може й навіть розширили до територій ДНР, ЛНР. Але, тут не до жартів, бо насправді це питання, понад важливе, бо за правилами дослідження, підбір опитуваних має принципове значення до його результатів. Саме по цій виборчій сукупності проводиться екстраполяція на відображення тенденцій усієї генеральної сукупності, тобто, людською мовою – опитуємо 200 чоловік, прикладом, з Макіївки і на основі їх, виключно сепаратистських суджень зазначаємо, що вся Україна хоче від’єднатись і при цьому, геть не важливо від чого чи від кого.

Не менш цікавим є розробка самого питання, що використовується під час опитування. Це теж ціла наука, густо замішана на психології, за значущістю ні чим не менша, а ніж робота по отриманню вищеописаної виборки.

Звертаю увагу, в нашому випадку, питання стоїть десь так: "чи згодні ви надати російській мові статус державної заради миру"?

Зауважте, в країні, де ця клята війна не лише у печінці засіла більшості населення, а й забрала десятки тисяч життів, звісно ж, абсолютно переважна частка суспільства, не лише поступиться своїми принципами щодо мовного питання, але й піде ще на більші поступки. А от в цьому і зарита страшенна маніпуляція.

Вдумайтесь, звертаюсь з цим виключно до аудиторії, якій це під силу, через Божу ласку, який логічно нерозривний зв'язок існує між війною і мовою? Підказую, – та ні якого, якщо не зважати, на це, як один з ідеологічних штампів російської пропаганди, що лише підкреслює попередній тезис – "та ні якої".

До речі, у тій же статті є посилання: "Більше половини українців хочуть закінчити війну на Донбасі на основі Мінських угод – опитування". Як бачимо, ідентичне опитування, а по суті, ще одна маніпуляція. На перший погляд, усе добре, за виключенням одного, – а ця "половина", має хоча б малюсіньке уявлення про сутність згаданих угод? Впевнений, що ні. Так яка ж тоді ціна цього бажання? Знов таки, та така ж сама, як і з попереднім опитуванням по "мовному питанню".

Крім того, насторожує незрозуміла активність соціологів за такими, скажемо прямо "незручними" для суспільства питаннями.

Так от, приймаючи до уваги вище зазначене, необхідно поставити рубом питання, а чи в інтересах незалежної України працюють ці так звані і їм подібні соціальні дослідження?

Ми й так, занадто багато, останнім часом списуємо на війну – і обвал економіки, і страшенну корупцію, і розгул бандитизму, і багато інших і. Чому б, при цьому, ще й наскоком не вирішити питання мови, яке постійно виставляється псевдо патріотами, під пильним оком Кремля, як другорядне, надумане і не важливе, не варте жодної краплини поту, не те що річок крові, затопивши країну.

Зауважу, для усіх скритих і явних ворогів України, – війна точиться за її незалежність, проти лютого ворога Росії. Саме тому, ворожа мова на теренах Неньки, це, фактично ніж їй в спину, а подібні вищезазначеним дослідження, необхідно розглядати на предмет відповідності національним інтересам і чи не несуть вони загрози національній безпеці та, чи не є по суті, класичним зразком маніпуляції свідомістю на користь ворога, що, не забуваймо, здійснює збройну агресію проти нашої держави.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости