Х-Фактор. Рік тому об'єдналися перші громади

2.4т

11-та щорічна конференція малих міст України, що відбулась наприкінці жовтня підбивала підсумки цієї річниці. Її провела Асоціація малих міст України за підтримки Ради Європи, проектів: швейцарського ДЕСПРО та шведського "Фольке Бернадотт". Подія зібрала понад сто голів громад. Об'єднаних і ще ні.

Ніби, все як завжди! І дводенний формат конференції, який вже став звичним: "спочатку працюємо, потім презентуємо"- перший день іде робота в дискусійних панелях, напрацьовуються рішення і пропозиції - все, що на другий день презентується широкому загалу і гостям. Трохи парадоксальна, але, насправді, ефективна і правильна технологія!

Отже, працювали як завжди. І фон для події, ніби, звичний - проблем до біса.

Дійсно, у нас враження, що реформа "зависла". Передусім - з'ясувалось, що таке відчуття не тільки у малих міст. У Києва таке ж враження!

Дійсно, щось не дуже складається з обіцяними для ОТГ (об'єднаних територіальних громад) "цукерками".

Дійсно, не врегульовані процедури передачі майна і повноважень від райдержадміністрацій. В умовах "палкого бажання" РДА децентралізуватись це призводить до гострих конфліктів на рівні район-ОТГ.

Дійсно, досі чітко не розмежували 1й та 2й рівні медичного обслуговування. І це теж не на користь громаді.

Були напрацьовані пропозиції:

- що з цим "фоном" робити?

- як "перезавантажити" реформу?

Однією з "програм перезавантаження" є максимальне спрощення умов об'єднання. Безумовно, якщо бере участь "центральна" громада. Учасники Конференції одностайно підтримали звернення до народних депутатів невідкладно розглянути і затвердити законопроект 4772 "олійна пляма", який це дозволяє.

Так що ж такого незвичного? Енергетика!

Люди кажуть - хай там світ перекидається, а ми вже назад не повернемо! Ми відчули, нарешті, себе владою у своїй громаді! І ми впораємось. Свідченням тому - чисельні успішні проекти ОТГ.

Цю енергетику самі учасники сформулювали так: стриманий оптимізм та впевненість. Не дуже типово для сьогодення, погодьтесь!

Це - питома вага ОТГ в країні.

Тисячі виконавців співають одну і ту саму пісню. І тільки декілька спроможні цією піснею підняти людей. Вони мають Х-Фактор! Схоже на те, що Україна усвідомила його!

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости