УкрРус

Х-Фактор. Рік тому об'єдналися перші громади

2.6т

11-та щорічна конференція малих міст України, що відбулась наприкінці жовтня підбивала підсумки цієї річниці. Її провела Асоціація малих міст України за підтримки Ради Європи, проектів: швейцарського ДЕСПРО та шведського "Фольке Бернадотт". Подія зібрала понад сто голів громад. Об'єднаних і ще ні.

Ніби, все як завжди! І дводенний формат конференції, який вже став звичним: "спочатку працюємо, потім презентуємо"- перший день іде робота в дискусійних панелях, напрацьовуються рішення і пропозиції - все, що на другий день презентується широкому загалу і гостям. Трохи парадоксальна, але, насправді, ефективна і правильна технологія!

Отже, працювали як завжди. І фон для події, ніби, звичний - проблем до біса.

Дійсно, у нас враження, що реформа "зависла". Передусім - з'ясувалось, що таке відчуття не тільки у малих міст. У Києва таке ж враження!

Дійсно, щось не дуже складається з обіцяними для ОТГ (об'єднаних територіальних громад) "цукерками".

Дійсно, не врегульовані процедури передачі майна і повноважень від райдержадміністрацій. В умовах "палкого бажання" РДА децентралізуватись це призводить до гострих конфліктів на рівні район-ОТГ.

Дійсно, досі чітко не розмежували 1й та 2й рівні медичного обслуговування. І це теж не на користь громаді.

Були напрацьовані пропозиції:

- що з цим "фоном" робити?

- як "перезавантажити" реформу?

Однією з "програм перезавантаження" є максимальне спрощення умов об'єднання. Безумовно, якщо бере участь "центральна" громада. Учасники Конференції одностайно підтримали звернення до народних депутатів невідкладно розглянути і затвердити законопроект 4772 "олійна пляма", який це дозволяє.

Так що ж такого незвичного? Енергетика!

Люди кажуть - хай там світ перекидається, а ми вже назад не повернемо! Ми відчули, нарешті, себе владою у своїй громаді! І ми впораємось. Свідченням тому - чисельні успішні проекти ОТГ.

Цю енергетику самі учасники сформулювали так: стриманий оптимізм та впевненість. Не дуже типово для сьогодення, погодьтесь!

Це - питома вага ОТГ в країні.

Тисячі виконавців співають одну і ту саму пісню. І тільки декілька спроможні цією піснею підняти людей. Вони мають Х-Фактор! Схоже на те, що Україна усвідомила його!

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги