Міжнародний день боротьби з корупцією. Масштабна корупція - НАСЛІДОК бідності людей. Не причина, а саме НАСЛІДОК. Чи хочуть займатись "корупцією" лікар, вчитель чи пересічний держслужбовець? Чи можуть вони фізично прогодувати родину на зарплату в 2-3 тис грн? А якщо людина сама постійно практикує побутову корупцію, хіба вона не стає більш толерантною до цього явища в цілому?

Боротьба з корупцією, це як субсидії для компенсації завищених тарифів. Проблема не вирішується, причини не усуваються, зате можна постійно бути в процесі "боротьби".

Єдині реальні ліки від корупції - реіндустріалізація та розвиток власної економіки. На цьому наголошує й проф. Ерік Райнерт у своєму відомому інтерв'ю газеті Щоденна всеукраїнська газета "День". Працюють виробництва - працюють люди. Працюють - заробляють. Заробляють - стають вільнішими, більше поважають себе і вимагають цього від інших. Стають багатшими - вимагають від влади якісних інституцій.

Бідні люди ніколи не бувають замовниками витончених та ефективних соціальних інститутів. А система без замовника - приречена на занепад. Це тільки питання часу.

Настворювали нових антикорупційних інституцій - НАБУ, НАЗК, Нацагентство з виявлення, розшуку та управління корупційними активами... а інститутів економічного розвитку - зась. Тільки прямих видатків на антикорупційні органи в Держбюджеті-2017 заклали 1,5 млрд грн (і це без ГПУ, МВС, СБУ), невідомо скільки ще грантами додатково дофінансують "головне питання країни". А на експортно-кредитне агентство, підтримку малого бізнесу та розвиток промисловості - коштів знов немає. Співпадіння?

А може їм взагалі не потрібен економічний розвиток? Може їм потрібна вічна імітація боротьби з корупцією в хронічно бідній і залежній країні, якій ця корупція іманентна? Показове лікування симптомів замість усування причин хвороби?

З такою економічною політикою влади "антикорупціонер" скоро стане самою стабільною професією в країні. Може це такий план боротьби з безробіттям та переходу до "постіндустріальної" економіки?

P.S. Прошу репост для думаючої аудиторії.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги