УкрРус

Як позбутися всепроникної корупції

18.8т

Міжнародний день боротьби з корупцією. Масштабна корупція - НАСЛІДОК бідності людей. Не причина, а саме НАСЛІДОК. Чи хочуть займатись "корупцією" лікар, вчитель чи пересічний держслужбовець? Чи можуть вони фізично прогодувати родину на зарплату в 2-3 тис грн? А якщо людина сама постійно практикує побутову корупцію, хіба вона не стає більш толерантною до цього явища в цілому?

Боротьба з корупцією, це як субсидії для компенсації завищених тарифів. Проблема не вирішується, причини не усуваються, зате можна постійно бути в процесі "боротьби".

Єдині реальні ліки від корупції - реіндустріалізація та розвиток власної економіки. На цьому наголошує й проф. Ерік Райнерт у своєму відомому інтерв'ю газеті Щоденна всеукраїнська газета "День". Працюють виробництва - працюють люди. Працюють - заробляють. Заробляють - стають вільнішими, більше поважають себе і вимагають цього від інших. Стають багатшими - вимагають від влади якісних інституцій.

Бідні люди ніколи не бувають замовниками витончених та ефективних соціальних інститутів. А система без замовника - приречена на занепад. Це тільки питання часу.

Настворювали нових антикорупційних інституцій - НАБУ, НАЗК, Нацагентство з виявлення, розшуку та управління корупційними активами... а інститутів економічного розвитку - зась. Тільки прямих видатків на антикорупційні органи в Держбюджеті-2017 заклали 1,5 млрд грн (і це без ГПУ, МВС, СБУ), невідомо скільки ще грантами додатково дофінансують "головне питання країни". А на експортно-кредитне агентство, підтримку малого бізнесу та розвиток промисловості - коштів знов немає. Співпадіння?

А може їм взагалі не потрібен економічний розвиток? Може їм потрібна вічна імітація боротьби з корупцією в хронічно бідній і залежній країні, якій ця корупція іманентна? Показове лікування симптомів замість усування причин хвороби?

З такою економічною політикою влади "антикорупціонер" скоро стане самою стабільною професією в країні. Може це такий план боротьби з безробіттям та переходу до "постіндустріальної" економіки?

P.S. Прошу репост для думаючої аудиторії.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Подписывайся на "Обозреватель" в Facebook Messenger, чтобы быть в курсе главных событий Украины и мира https://m.me/obozrevatel

Наши блоги