Децентралізація має бути системною і послідовною, а не косметичною чи імітаційною!

3.8т

Cпільно з Головою Верховної Ради В.Гройсманом, Міністром юстиції П.Петренком, Головою Одеської ОДА М.Саакашвілі й колегами – народними депутатами провели круглий стіл, присвячений законопроектам №№2981, 2982, 2983, 2984, внесеним в Парламент нами з Олегом Ляшком, Ігорем Алексєєвим та ін. З нами були також представники громадськості та експерти: РПР, Центр протидії корупції, Асоціація міст України, Асоціація забудовників України та ін.

Обговорили одну з небагатьох справжніх радикальних реформ - децентралізацію та перезавантаження української реєстраційної системи. Напрацювання Мінюсту щодо "самореформування" дійсно вражають.

Сьогодні Державна реєстраційна служба є однією з найбільш "відчутних" для громадян – понад 1,5 млн. "контактів" щороку. Вцілому протягом минулого року органами юстиції було видано понад 1,3 млн. різноманітних довідок та витягів. Ця робота - майже 50% (!) навантаження кожного працівника системи юстиції.

Але найгірше те, що постійні скарги щодо корумпованості, черг та безпідставних відмов у здійсненні реєстраційних дій, на жаль, стали звичним явищем для системи.

Тому вказані законопроекти, окрім реального спрощення процедур державної реєстрації юридичних осіб, речових прав на нерухоме майно, реєстрації місця проживання осіб, передбачають головне - передачу цих функцій на місця.

І це не косметичні зміни чи імітація реформ, це справжня системна й глибока реформа, яких Україна сьогодні потребує в усіх сферах. Прийняття цих законопроектів забезпечить не тільки знищення старої корупційної бюрократичної вертикалі та якісно нову доступність адміністративних послуг для населення, а й реальне наповнення бюджетів місцевих громад за рахунок передачі органам місцевого самоврядування й нотаріусам повноважень щодо державної реєстрації.

Робимо реєстраційні та інші адмінпослуги ближче до людей. Скорочуємо переліки необхідних документів. Ліквідуємо черги та бюрократію. Запроваджуємо можливість електронного подання та отримання документів. Передбачаємо екстериторіальність надання адмінпослуг. Вводимо відкриті реєстри як за об'єктом так і за суб'єктом. Підвищуємо якість послуг за рахунок ліквідації монополії та запровадження конкуренції. І це не повний перелік ініціатив, що пропонуються законопроектами.

У ході підготовки до другого читання проекту закону про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (реєстр. №2983) нашим Комітетом промполітики та підприємництва отримано більше восьми десятків листів від різних організацій – громадських об’єднань, асоціацій, профсоюзів - та понад чотири сотні поправок, більшість з яких враховано.

Нам вдалось передбачити значну організаційну гнучкість, прибрати найболючіші питання, як, наприклад, делегування реєстраційних повноважень банкам. Водночас ми передбачали інші акредитовані особи, якими можуть бути, в тому числі, такі установи як, наприклад, "дома юстиції", запроваджені грузинськими реформаторами.

Замість довжелезних черг, бюрократії та корупції громадяни і підприємці отримають якісні послуги через щонайменше 7 000 точок доступу по всій країні, які прозоро конкуруватимуть між собою за споживача. А місцеві бюджети отримають від реформи майже 1 млрд грн додаткових надходжень!

Саме таких радикальних змін потребує наша країна! Прозорість, знищення бюрократичного апарату, доступність та якість адмінпослуг, відновлення довіри до влади – маємо зробити цю перемогу відчутною та показовою для українського суспільства.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости