УкрРус

Кремль намагається показати всім "кузькіну мать"

9.1т

На останній берлінській зустрічі, дві третини якоі були присвячені проблемам безпеки, режиму тиші, відведення і виведення військ, українському Дебальцеву, все ж достатньо емоційно звучало і гуманітарне питання. Вперше так гостро, бо як правило, раніше обговорювали тільки безпеку і політичний блок.

Українська сторона поставила питання звільнення заручників і допуску МКЧХ до тюрем на окупованих територіях і в РФ. Російська сторона прогнозовано спочатку виступила проти допуску МКЧХ і відморозилася в питанні звільнення, мовляв, політв'язні в РФ не мають відношення до мінського процесу, а заручники на окупованих територіях- це питання не до Москви. Але європейські партнери підтримали позицію Украіни щодо негайного доступу МКЧХ і необхідності прогресу у звільненні заручників.

Відмова в екстрадиції Сенцова і Кольченка на другий день після Берліну - типова кремлівська тактика: показати всім "кузькіну мать", підняти ставки в торгах, все опошлити. З іншого боку, 4 звільнених досьогодні з російських тюрем політв'язні ми також витягли не через екстрадицію, а виключно завдяки політичним домовленостям. Тому президент, украінська влада, Мінська група і дипломати продовжують працювати , питання звільнення всіх буде одним з ключових на переговорів по так званій " дорожній карті".

І, звичайно, в Мінську. На жаль, маємо нових заручників не лише в РФ, але і на окупованих територіях, одного українця затримали, коли він поїхав на похорони батьків....

Враження, що друга сторона намагається затримати якнайбільше українців, щоб потім шантажувати і торгуватися.

З важливого : наступного тижня координатор в гуманітарній підгрупі від ОБСЄ Т. Фріш має отримати доступ до хлопців , до наших заручників, має іх відвідати. Дуже чекаємо результатів цієі поїздки.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги