, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Кремль намагається показати всім "кузькіну мать"

8.7т

На останній берлінській зустрічі, дві третини якоі були присвячені проблемам безпеки, режиму тиші, відведення і виведення військ, українському Дебальцеву, все ж достатньо емоційно звучало і гуманітарне питання. Вперше так гостро, бо як правило, раніше обговорювали тільки безпеку і політичний блок.

Українська сторона поставила питання звільнення заручників і допуску МКЧХ до тюрем на окупованих територіях і в РФ. Російська сторона прогнозовано спочатку виступила проти допуску МКЧХ і відморозилася в питанні звільнення, мовляв, політв'язні в РФ не мають відношення до мінського процесу, а заручники на окупованих територіях- це питання не до Москви. Але європейські партнери підтримали позицію Украіни щодо негайного доступу МКЧХ і необхідності прогресу у звільненні заручників.

Відмова в екстрадиції Сенцова і Кольченка на другий день після Берліну - типова кремлівська тактика: показати всім "кузькіну мать", підняти ставки в торгах, все опошлити. З іншого боку, 4 звільнених досьогодні з російських тюрем політв'язні ми також витягли не через екстрадицію, а виключно завдяки політичним домовленостям. Тому президент, украінська влада, Мінська група і дипломати продовжують працювати , питання звільнення всіх буде одним з ключових на переговорів по так званій " дорожній карті".

І, звичайно, в Мінську. На жаль, маємо нових заручників не лише в РФ, але і на окупованих територіях, одного українця затримали, коли він поїхав на похорони батьків....

Враження, що друга сторона намагається затримати якнайбільше українців, щоб потім шантажувати і торгуватися.

З важливого : наступного тижня координатор в гуманітарній підгрупі від ОБСЄ Т. Фріш має отримати доступ до хлопців , до наших заручників, має іх відвідати. Дуже чекаємо результатів цієі поїздки.

Читайте все новости по теме "АТО на Донбассе" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги