Днями на запрошення Виктора Валєєва виступав у КПІ перед обдарованими дітками, поділився своїм баченням, які ТОП-5 знань та вмінь необхідні для життєвого успіху.

1) АНГЛІЙСЬКА МОВА. Адже 3/4 наукових публікацій – англомовні, а в деяких сферах - понад 90%. Першою моєю пропозицією, як тільки став народним депутатом, було ввести в Україні навчання англійській мові з дитячого садочку, за рахунок грантових коштів. Оце була б справжня освітня реформа! Тоді мене вперше назвали популістом)). Але Олег Ляшко швидко навчив не здаватись невігласам!

2) МАТЕМАТИКА. Дослідження OECD демонструють прямий зв’язок між рівнем володіння математикою та ВВП країни. Тому більше математики - різної, цікавої і якомога раніше. Закладену змалку здатність до абстрактного мислення не замінить ніякий життєвий досвід. Коли батьки малечі питають "А не зарано?" досвідчені педагоги кажуть: "Аби пізно не було!".

3) ВМІННЯ ПРАЦЮВАТИ З ІНФОРМАЦІЄЮ ТА ПРОГРАМУВАННЯ. Інформації так багато, що вміння відрізняти головне від другорядного, релевантне від "білого шуму" – стає вирішальним у всіх сферах життя. А програмування – це взагалі одна з форм конструювання реальності. В Британії, наприклад, програмувати вчать вже з 5 рочків, коли дитина тільки йде до школи.

4) ЕМОЦІЙНИЙ ІНТЕЛЕКТ (EQ) – здатність осягнути емоції інших людей та свої власні, вміння впливати на інших та співрацювати. Дослідження американських вчених показали, що життєвий успіх залежить від розуму (IQ) лише на 20%, а від емоційного інтелекту (EQ) - на 80%. "Один в полі не воїн", а командна гра та лідерство – це якраз царина емоційного інтелекту. Гарна новина, що EQ можна розвивати.

5) ЗДАТНІСТЬ ДО СИНТЕЗУ. Це те, що часто вирізняє "архітекторів" реальності від її "користувачів". Нас багато вчать аналізу – як розбирати будь-що на складові - "молекули" і "атоми", але щоб отримати шедевр - в мистецтві, науці, бізнесі чи державному управлінні - потрібен синтез. Вміння обирати правильні складові та поєднувати їх відповідним чином задля досягнення певної мети.

***

Ну і, безумовно, ПРИСТРАСТЬ до того, що робиш – PASSION. "Зроблено з любов’ю" завжди дасть свої чудові плоди.

***

Мені здається, що розвиток цих компетенцій здатен підняти Україну на якісно новий рівень.

А як Ви вважаєте? Нічого важливого не упустив?

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости