УкрРус

Інформація "Правої Справи" про російську станцію радіоперешкод на Донбасі підтвердилася на вищому рівні

У Європейському Союзі вимагають від Російської Федерації пояснити наявність на Донбасі російських систем, які блокують зв'язок для польотів безпілотних літальних апаратів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Про це йдеться в повідомленні Постійного представництва Великобританії при ОБСЄ у Twitter з посиланням на заяву представників ЄС на форумі з співробітництва в галузі безпеки.

"Надалі стурбовані блокуванням сигналу безпілотників ОБСЄ на підконтрольних сепаратистам територіях України", - повідомили в британському відомстві.

ЄС повторно звертається до делегації РФ з вимогою пояснити присутність Р-330Ж "Житель", що блокує зв'язок на підконтрольних сепаратистам територіях східної України згідно спостережень СММ.

Дипломати нагадали, що автоматизована станція активних перешкод Р-330Ж "Житель" була помічена 30 серпня поряд з Тельманово, підконтрольному бойовикам "ДНР".

Нагадаю, що вперше ця станція була помічена не 30 серпня, а набагато раніше. Ще 9 липня 2015 року аналітичний відділ ГІ "Права Справа" повідомив, що проблеми зі стільниковим зв'язком, які спостерігалися протягом двох тижнів на Луганщині, викликані застосуванням росіянами в тестовому режимі автоматизованої станції перешкод Р-330Ж "Житель". Про це стало відомо з джерел, близьких до силових структур бойовиків. Ця станція свого часу передислоковувалася до "гарячих точок" - Маріуполя на Донеччині і Щастя на Луганщині.

Бойовики "ЛНР" офіційно пояснювали відсутність зв'язку аварійним станом базових станцій, вирішенням фінансових питань з МТС і створенням на базі "віджатого" у "Київстару" обладнання свого оператора.

Вже пізніше, 30 червня, російський бойовик з батальйону "Восток" "засвітив" станцію "Житель", в соцмережах. І ось тепер інформація ГІ "Права Справа" підтвердилася світовими дипломатими на вищому рівні.

Станція перешкод Р-330Ж "Житель" призначена для вирішення наступних завдань:

виявлення, пеленгування і радіозаглушення мобільних станцій систем рухомого супутникового зв'язку Інмарсат і Ірідіум;

виявлення, пеленгування і радіозаглушення базових станцій систем стільникового зв'язку стандарту GSM 1900;

радіозаглушення навігаційної апаратури споживачів систем супутникового зв'язку NAVSTAR (GPS).

Станція може працювати як в автономному режимі, так і в сполученій парі, як ведучим, так і веденим під керівництвом комплексу Р-330КМК. Будь-який із вище перерахованих сигналів глушиться повністю в радіусі 20-30 кілометрів від працюючої станції.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги