Повернення Криму: чи є шанси у дипломатії?

4.5т

Україна завершила процес подання в ООН проекту резолюції по Криму, яка засуджує порушення прав людини в окупованому Росією півострові та вимагає допустити туди спостерігачів. Вірогідно, що цю резолюцію заблокує Росія, адже з боку Кремля вже з’явилися критичні зауваження щодо "упередженості" тексту документа. Між тим, процес подання резолюцій слід обов’язково продовжувати (в рамках усіх міжнародних інституцій), адже ми не можемо втратити увагу світової спільноти до російсько-українського конфлікту. А повсякчас цю увагу підтримувати - вкрай складно, позаяк до будь-якої події з часом втрачається інтерес.

Подання проекту резолюції в ООН – один із тих важливих і потужних кроків, який повинен допомогти нашій країні. Чому? По-перше, резолюція буде винесена на розгляд в ООН і це приверне увагу Ради Безпеки до українського- російського питання. У тексті документа є положення, які не просто відстоюють українські інтереси, а й відповідають вимогам міжнародного права. А по-друге, Російська Федерація чинить опір схваленню подібних документів (тобто, критикує положення світової спільноти) і таким чином вкотре підтверджує, що є агресором, який порушує двосторонні та міжнародні договори і право. Своєю норовливістю Кремль показує, що не схильний захищати права людини… Ми ж тим часом зміцнюємо свою підтримку і спільно з країнами, які нам допомагають – продовжуємо тиснути на Росію.

Незважаючи на те, що цю резолюцію навряд чи схвалять, оскільки один із постійних членів ООН (я зараз маю на увазі Росію) готовий її заветувати, сама процедура підтверджує наше невпинне бажання боротися з агресором на дипломатичному рівні.

Слід розуміти: дипломатична боротьба не закінчиться ніколи. Навіть якщо на сході України активізуються бойові дії – дипломатичні удари не втратять своєї актуальності, а будуть, навпаки, ще сильнішими. На сьогоднішній день, якби це не звучало прагматично, обстріли та жертви не привертають такої уваги світової спільноти як виступи українських дипломатів на міжнародній арені. Світ зосередиться на військовому конфлікті на Донбасі тільки за умови серйозної ескалації конфлікту. Саме тому, в нинішніх умовах "повільнопротікаючого" конфлікту, нам слід хоча б так привертати до себе увагу.

Чи може вичерпатись дипломатична боротьба? Ні. Втім Міністерство закордонних справ України повинне зараз, як ніколи раніше, проявляти ініціативу та гнучкість розуму для того, щоб віднаходити нові й нові приводи, для утримання уваги світу до конфлікту на Донбасі. Безперечно, робити це дуже складно, але опускати руки не можна.

Читайте все новости по теме "Аннексия Крыма" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости