Одеса здатна замінити Україні анексований Крим

20.6тЧитать новость на украинском

Сьогодні в Одесі - засідання Асоціації міст України. Учасники зустрічі будуть із заздрістю говорити про можливості знаменитого приморського міста і з жалем помічати, як занепадають його історичні особняки і як непросто проїхати по дорогах Одеської області, добираючись до обласного центру. А багато хто буде сподіватися, що новий губернатор, реформатор і колишній президент, наведе нарешті порядок. Пише Віталій Портніков для espreso.tv.

Але шанс Одеси складається аж ніяк не тільки з призначення Михайла Саакашвілі. Головне - це здатність одеситів використовувати ті можливості, які відкрилися перед містом і всією Одеською областю після того, як Одеса стала головним військовим портом України, а її пляжі - головними пляжами країни. Адже Одеса цілком здатна замінити Україні анексований Крим. Ба більше, вона і раніше цілком могла це зробити, якщо би хотіла конкурувати з Кримом по-справжньому.

Мені вже доводилося писати, що в Криму, звичайно, прекрасний клімат і чудові краєвиди, але тільки це не регіон для пляжного відпочинку. Середньостатистичний український курортник хоче на пляж, а не милуватися видами і ходити в музеї. Одеса ж всі ці роки була радше "курортом вихідного дня", її узбережжя так і залишалося по-радянськи необлаштованим. Ситуація почала змінюватися лише зараз.

В Одеси є все, щоб стати справжнім європейським курортом, а не тільки місцем для відпочинку українців. Таких міст, як Одеса, у світі більше немає - атмосфера інтернаціонального порту, його архітектура, його душа не мають аналогів. Зараз, коли я об'їздив десятки міст Середземномор'я, можу констатувати це з усією впевненістю. Якщо ми дозволимо Одесі й далі залишатися радянським містом із будинками, які руйнуються на очах, - будемо круглими ідіотами.

Насправді потрібно не так і багато - грамотно витратити ті гроші, які не можуть не прийти в місто і область разом із новими туристами. Залучити інвестиції. Реставрувати історичний центр Одеси. Облаштувати Чорноморське побережжя України з інфраструктурної точки зору. Сприяти будівництву набережних, пляжів, готелів, пансіонатів. Задуматися про удосконалення транспортної інфраструктури - від Одеського аеропорту до наскрізних автобусних маршрутів по всьому узбережжю.

Ага, і ще не красти.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги