Ситуація в Сирії залишається вкрай складною, попри те, що активних бойових дій там нині не ведуть. Наступ на Алеппо серйозно зіпсував усі попередні намагання світу вирішити цей конфлікт.

Днями ООН підготувала резолюцію по Сирії, яка передбачає часткове врегулювання ситуації. У разі її ухвалення, запуститься конкретний механізм, який передбачає припинення вогню в країні, направлення групи міжнародних спостерігачів, початок переговорів вже з січня 2017 року, а також проведення виборів під наглядом ООН, які повинні відбутися згідно з міжнародними демократичними принципами.

Після створення резолюції у медіа-просторі з’явилися повідомлення про те, що представник від Росії в ООН Віталій Чуркін заявив, що проект документа узгоджений і є компромісним для усіх сторін. Та сьогодні надійшла інформація про намір Росії заблокувати резолюцію. Це свідчить про те, Москву зміст документа не влаштовує. Так що ж може їх не влаштовувати?

По-перше, їх може не задовольняти ідея повного припинення вогню (припинення вогню не розповсюджується лише проти терористичних організацій, які пов’язані з Аль-Каїдою). Тобто, Росія за таких умов вже не зможе вести бойові дії проти сирійської опозиції, гучно називаючи це "боротьбою проти терористів".

По-друге, резолюція зобов’язує Йорданію скласти повний чіткий список терористичних організацій. Тобто, сирійська опозиція та армія в цей список не потрапляють і Росія вже не зможе відкрито підтримувати дії Асада.

По-третє, нестабільна Сирія повсякчас була вигідна Росії, оскільки та, підтримуючи режим Асада, зберігала свій вплив на регіони. Окрім того, не слід забувати й про те, що Сирія є транзитною країною близькосхідного газу і нафти для Європи. Так, для Росії це є альтернативним джерелом поставки їх газу до Європи, який зменшує значимість тих проектів, на яких наполягає Газпром (Турецький потік і Північний потік-2).

Та й узагалі Росії не імпонує проведення виборів під наглядом ООН. Адже це буде означати, що режим Асада таки повалять і до влади прийдуть інші політичні діячі (скоріше за все представники сирійської опозиції). За такого розкладу РФ поступово втратить усі свої важелі впливу.

Як бачите – ситуація складна. Саме тому не слід виключати блокування резолюції Росією. Якщо Москва на це наважиться, то це перетворить її на країну, яка принципово не виступає за стабільність у ключових регіонах світу. А це - ще один мазок до портрету Російської Федерації як "поганого хлопця" у світі.

Читайте все новости по теме "Конфликт в Сирии" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости