Коли Порошенко стане бандерівцем?

6.3т

Російські засоби масової інформації назвали Петра Порошенка ... бандерівцем. Вони побачили у нього на лацкані піджака значок з тризубом.

Раніше українським націоналістом називали Віктора Ющенка.

А в наш час популярною стала назва "жидобандерівці".

Звичайно, ні Порошенко, ні Ющенко, ні "жидобандерівці" не є бандерівцями у вузькому розумінні цього слова. Патріоти — так, але не націоналісти.

Для Росії всі, хто говорить українською, - бандерівці. Раніше були мазепинці, петлюрівці, тепер — бандерівці.

Якщо ми будуємо Україну, а не бліду копію Росії, то, за великим рахунком, кожний повинен бути бандерівцем, українським націоналістом. Ющенко, Порошенко, "жидобандерівці" радше сповідують ідеологію ліберального космополітизму, які б патріотичні чи навіть націоналістичні промови вони не виголошували. Рівняння на Європу з її ліберальною демократією — це, звісно, добре, але становлення кожної європейської держави починалося з національної революції.

Слова "націоналіст", "бандерівець" і нині для багатьох залишаються лайливими. Я вже не кажу про путінських пропагандистів. Але насторожено ставляться до цього і так звані російські демократи, для яких демократія закінчується, власне, на українському питанні, і нинішні українські можновладці.

Нині є багато розсекречених архівних матеріалів, які однозначно доводять, що бандерівці ніколи не були ворогами України. Вони боронили рідну землю від фашистів і сталіністів. Радянська пропаганда добряче запудрила мізки людям, аби з бандерівців зробити ворогів народу. Раніше думалося, що вимре старе покоління, яке важко переконати в історичній правді, - і про бандерівців заговорять з гордістю і повагою. Але й середнє чи молоде покоління відносно небагато знають про бандерівців, а можновладці не поспішають на державному рівні донести всю правду про них.

Україна стане повноправною державою у світовому співтоваристві, коли її президентом буде бандерівець — не шароварник з вишиванкою, не просто патріот, який любить рідну землю, а людина, озброєна українською національною ідеєю, яка знає, як будувати незалежну державу і щодня наповнювати її українським змістом.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости