Гамбіт глибше втягує Росію у "новий Афганістан"

32.8т

Теракт в Анкарі - аномальний, бо після таких терактів хтось має обов’язково взяти на себе відповідність, особливо, якщо його виконали смертники (за "логікою" терористів, інакше просто немає сенсу їх проводити). Але всі потенційні виконавці мовчать. Теракт – це ілюстрація клубка суперечностей, в які потрапили і Туреччина, і Близький Схід.

Постраждалі демонстратори - ніби прокурдські активісти і їхня діяльність навряд чи подобається Ердогану. Але курди чинять реальний спротивісламістам, які оголосили війну і їм, і офіційній владі Туреччини. Підозри, насамперед, падатимуть на них, але через парламентські вибори, які відбудуться через тижні, замовників будуть шукати і всередині країни…

…Можна точно стверджувати, що близькосхідний гамбіт не матиме швидкого вирішення. На Близький Схід зараз роблять ставки і геополітичні гравці, які творять світовий порядок, і агресивні міжнародні політичні рухи, які намагаються цей порядок поламати, і Росія, яка є чимось середнім між першим і другим. Для нас це, в принципі, непогано, бо гамбіт чим далі глибше втягує Росію у "новий Афганістан". Росія це ще погано усвідомлює, бо ще сподівається щось виторгувати з Заходу або спровокувати зростання цін на нафту. Але щоби з таким розмахом грати з світовими гегемонами, і з світовим тероризмом, треба мати інший рівень технологій, і самому, як мінімум, не бути сировинною державою.

…Попри суботню трагедію в Анкарі, я би був спокійним за Туреччину. Вона має сильну армію, і вона є членом НАТО. А вони там, у НАТО, своїх не кидають.

Читайте все новости по теме "Блог о событиях в мире" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости