Закарпаття раптом стало угорським

1.8т

Не так тії воріженька, як добрії люди…Захотілось мені проїхатись у екскурсійному авто від Берегова до Шаян. Екскусоводом була не угорка, а начебто українка. Перед екскурсією мені її хвалили. Казали: вона зело грамотна, гарно розповідає.

Поїхали. Відразу вразила її мовонька. Якийсь дикий суржик, де ледь чи не кожне третє слово русизм - подібно в нас спілкуються канонічєскіє батюшки УПЦ. Берегівські угорці набагато грамотніше українською спілкуються - хоча й з характерним акцентом. Екскурсія - це була якась дивна пропаганда угрофільства й... православія. Ференц ІІ Ракоці в неї став угорським королем, який очолив (само собою зрозуміло) національно-визвольну війну. Все (чи майже все на Закарпатті), звісно, угорське. Одна дама, що сиділа біля мене, навіть запитала: а що Сталін відібрав в угорців Закарпаття й передав українцям. Це майже як Хрущов тим самим українцям передав Крим. Ще ся екскурсоводша повідала, що на Закарпатті є русинстка нація. І взагалі є якийсь закарпатський народ. Завезла вона нас у село Іза, де є каноніческій монастир й мощі Алєксія Карпатороського - такого собі москвофільського святого. Довго й нудно співала хвалу сьому православному русофону, якого переслідували кляті австріяки. Ну, і т.д.

А тепер задумаймося, скільки таких "спеціалістів" пудрять мозги нашим людям не лише на екскурсіях, а й в учнівських класах, студентських аудиторіях, церквах тощо. І це роблять люди, які ідентифікуються УКРАЇНЦЯМИ.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги