Моральний авторитет Гюнтера Грасса

6.2т

13 квітня помер німецький письменник Гюнтер Грасс.

1959 року він написав роман "Бляшаний барабан", за який йому через сорок років присудили Нобелівську премію з літератури.

2006-го року Гюнтер Грасс повідомив, що під час Другої світової війни служив в есесівських військах, хоча й не зробив жодного пострілу. Люди його покоління приховували подібні факти зі своїх біографій. Фактично письменник не побоявся кинути виклик міщанському суспільству.

Безсумнівно, Гюнтер Грасс був моральним авторитетом. Війна назавжди увійшла в його життя. Ще 1937 року він став членом молодіжної нацистської організації, відтак пішов добровольцем на фронт, потрапив спочатку до американського, а потім до англійського полону. Нацистська ідеологія добряче пошматувала його свідомість. Проте відвідини концентраційного табору Дахау, розповіді очевидців перевернули життя майбутнього письменника.

Гюнтер Грасс відомий не лише своїми романами, а й збірками віршів і статей. Блискучий публіцист, він сповідував моральні принципи в житті та літературі.

У сучасному світі письменникові важко залишатися моральним авторитетом. Письменники — звичайні люди, їм нелегко втриматися від життєвих спокус і кон’юнктури, насамперед політичної. Гюнтерові Грассу це вдалося, хоча його й неоднозначно сприймають у Німеччині.

Відійшов у вічність великий талант. Залишається перечитувати його твори, всмоктувати в себе мудрість письменника.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости