Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
LadyCity

/Блоги - Дайджест

Комунальний Антимайдан

10.1т

З підняттям тарифів на газ, тепло, гарячу воду та електроенергію в засобах масової інформації почали з’являтися натяки на можливий так званий "комунальний майдан". Нещодавно і на Першому національному телеканалі в одній з передач два громадських діяча захищаючи "бідних і знедолених" ненароком підняли цю тему. Робили вони це демонструючи непогані знання теорії. Але існує банальна практика про яку інша сторона діалогу теж скромно промовчала. Не претендуючи на повноту висвітлення даної проблеми зроблю декілька об’єктивних зауваг як приватна особа та як керівник ЖБК з власним тепловим пунктом.

Широкому загалу відомо, що 2\3 "комунального" газу споживає приватний житловий сектор. Я не зустрічав у ЗМІ інформації про те яку частку цього газу споживають маєтки можновладців та мешканці елітних котеджних містечок. А було б цікаво знати скільки газу вони споживають і які суми коштів "бідних та нещасних" через дешевий газ роблять багатих ще більше заможнішими нахабами. Щодо реальних незаможних наведу власний досвід.

Декілька років тому придбав старенький будиночок. Опалювався він газовим пальником всунутим у звичайну грубку. Коли почав обігрівати приміщення звернув увагу на сильний запах газу поблизу будинку, що в прямому смислі вилітав у трубу. Це типова ситуація для такого "опалювального" пристрою, який досі експлуатують у селах. Холод у будинку і значне перевищення ліміту споживання дешевого газу змусили вдатися до заміни системи опалення. Витрати газу зменшилися вчетверо, температура повітря в будинку стала комфортною, а кошти на придбання опалювального котла і на роботи газової контори мали окупитися практично за два опалювальних сезони (негазові роботи я робив сам і використав б\у радіатори). При майбутніх цінах на газ окупність за аналогічні зміни системи опалення має значно пришвидшитися. Тож однозначно: збільшення плати за газ – це гарний стимул заощаджувати газ і власні кошти без значних втрат комфортної температури повітря в будинку.

Тепер щодо цін на тепло в будинках де цю послугу надає "Київенерго". Дванадцять років спілкування з цим підприємством не викликають особливо сильного бажання його захищати. Але й звинувачувати лише "Київенерго" в завищенні ціни через втрати в тепловій мережі і небажанні встановлювати теплові лічильники не коректно. Бо відсутність теплового лічильника в тепловому пункті будинку дає можливість банально красти тепло в "Київенерго". Ба, більше того, деякі типи теплових лічильників теж надають таку можливість шляхом використання допустимої похибки в роботі теплового лічильника. Інша річ, що енергетикам байдуже щодо того, що втрати на крадіжках компенсують ті хто не краде.

Мешканці мого ЖБК двічі відчували зменшення температури повітря в квартирах: коли встановили у себе в бойлерній тепловий лічильник (перестали красти тепло в тодішнього "Академтеплоенерго") і коли "Київенерго" ввело так званий "температурний графік" – залежність температури теплоносія від температури довколишнього повітря. Саме введення "температурного графіка" змусило наше ЖБК замінити старі теплообмінники на сучасні, а мешканці поступово почали утепляти зовнішні стіни своїх квартир. Застосування пластинчатих теплообмінників різко зменшило температуру повітря в бойлерній, що є показником їх енергоефективності. Допомагає заощаджувати кошти і встановлені в системи підігріву холодної води і опалення регулятори температури. Вони дуже ефективні на гарячій воді, але в системі опалення з введенням "температурного графіка" терморегулятор починає працювати лише при плюсових температурах. А часткове утеплення стін будинку в парі з підняттям ціни на опалення призвело до того, що вже декілька мешканців зробили заувагу: зависока температури повітря в їх квартирах змушує тримати відкритими вікна і тим самим викидувати їхні дорогоцінні кошти за опалення у всесвіт.

Попереднє підняття ціни на гарячу воду призвело до зменшення її використання в моєму ЖБК на 13%. Це є не лише наслідком економії гарячої води, але і наслідком відмови від централізованого гарячого водопостачання. 4% мешканців будинку встановили електричні бойлери і тепер отримують гарячу воду лише тоді коли вона їм потрібна і потрібної їм температури. При цьому економлячи (в цінах березня на гарячу воду і електроенергію для квартир обладнаних електроплитами) приблизно 13 гривень на 1 кубометрі гарячої води.

Продукт має коштувати саме стільки, скільки він коштує. Чому працівники хлібопекарень і селяни мають жити в злиднях лише через те, що хтось "піклується" про "соціальний" хліб? Чому жеківські працівники мають отримувати злиденні зарплати вигрібаючи нечистоти за "бідними і нещасними"?

Стосовно випередження зарплат стосовно цін раджу пригадати досвід гіперінфляції 90-х. Підняли зарплати у півтора раза – через тиждень у півтора раза піднялися ціни. Підняли зарплати у два раза – через тиждень у два раза піднялися ціни. І так далі. Тож виправлення ситуації з допомогою субсидій є доцільнішим.

Розмови про європейські ціни і європейські зарплати не є коректними з огляду на те, що решта показників життєдіяльності держави і суспільства в Україні теж мають відповідати європейським.

На закінчення розповім такий випадок із життя. Якось за вечерею в одного знайомого фермера зайшла мова про обкрадання держави її керівниками. Найбільше критики було з боку сина фермера. Монолог тривав поки батько не зауважив сину, що той, імовірно, забув про газову трубу, яка іде на їх ферму в обхід їх газового лічильника.

Читайте все новости по теме "Блог киевлянина" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги