Про небезпеку безумовної підтримки поліції

Про небезпеку безумовної підтримки поліції

Сьогодні, 20 лютого - річниця розстрілу майданівців в Києві. Кривавого фіналу трьохмісячного протистояння з тими, хто втратив моральне право називатися правоохоронцями.

Завтра, 21 лютого, в тому ж Києві - акція "Захистисвоюполіцію", учасниками якої будуть ті, хто безумовно вірять в правомірність дій реформованих після Майдану правоохоронців під час сумнозвістної погоні за порушниками правил дорожнього руху, що завершилася смертю пасажира BMW. Організатори акції навздогін публічним заявам міністра Арсена Авакова, його радника Антона Геращенка та речника МВС чомусь наперед "знають", хто в цій історії винен, а хто ні. А в соцмережах частина прихильників цієї акції навіть відкрито виступають за відстріл "п’яниць", "наркоманів" і "мажорів" за кермом, які "можуть переїхати" їхніх дітей.

Видео дня

Разом з тим, слідство ще не завершилась. Чи стріляли українські копи з наміром влучити колеса BMW лише безпосередньо під час погоні? Чи стріляливлобовескло, коли машина вже зупинилася? Відповіді на ці питання можуть дати балістична експертиза та відеозаписи з нагрудних камер поліції та відеореєстраторів їх службових авто. Причому оприлюднененещодавновiдео з YouTube-каналу Генеральної прокуратури України свідчить, що стріляли саме в лобове скло.

Але для суспільства зараз важливіший не сам інцидент, а його наслідки. Наскільки багато людей вважатимуть прийнятною безумовну корпоративну позицію "своїх не здамо" керівництва МВС? Чи вплине ця підтримка на недоброчесних представників правоохоронних органів, які залишились в системі? Чи зроблять вони для себе висновок, що вбивати можна будь-кого, бо начальство і частина суспільства підтримає?

Два роки тому тривала девчому схожа ситуація. Під час студентського Євромайдану вночі 30 листопада 2013 року серед молоді дійсно була невелика кількість тих, хто випив зайвого. Це потім дозволило тодішньому керівництву МВС і депутатам правлячої Партії регіонів казати суспільству, що "Беркут" кийками вколочував в асфальт "п’яниць" і "наркоманів". Хоча вколочувати в асфальт не можна взагалі нікого! "П’яницями" і "наркоманами" могли б потрапити в підручники історії всі, хто помер чи чудом вижив на Інститутській 20 лютого 2014 року, якби Янукович переміг. А увесь час Майдану головним завданням прес-служби МВС було доводити населенню, що протестувальникиі, мовляв, не в правовому полі, а міліція - в правовому.

І частина симпатиків Януковича, Партії регіонів та "надійної і справедливої" Росії тоді щиро повірили в усю цю риторику. Як безумовно повірили сьогодні інші в риторику Авакова, Геращенка і Артема Шевченка.

Симпатики поліцейщини кричали на своїх мітингах тоді: "Бєркут! Бєркут!" А трохи згодом - "Путін, ввєді войска!"

Що будуть кричати згодом сьогоднішні прихильники безумовної підтримки дій поліції? Ось в чому головне питання.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.