З Росією ходить бідність

2.8т

Крим завжди буде забезпечуватися за залишковим принципом. За великим рахунком, це звичайна військова база, на пляжах якої можна ще й позасмагати

"Грошей немає, але ви тримайтеся" - ці слова, що їх сказав російський прем'єр-міністр Дмітрій Медведєв у відповідь на скарги пенсіонерів окупованого Криму, вже встигли стати такими ж популярними, як інша фраза Медведєва з недавнього минулого - "мої слова повинні відбиватися у граніті", пише Віталій Портніков для espreso.tv.

Але якщо "гранітна" фраза була відображенням манії величі і інтелектуальної немочі Медведєва, то слова про гроші стали певним результатом російської політики в окупованому Криму. Благополучний, казково багатий пройдисвіт, представник корумпованої кліки, що контролює всі сфери життя у величезній країні, радить "триматися" бідним людям, які потрапили в ситуацію безвиході з його милості, з прямої провини окупантів. Яка дурість і який цинізм!

Можуть сказати, що якби Крим залишався у складі України, його пенсіонери не жили б краще - хоча б тому, що російські пенсії все одно вищі за українські. Звичайно, пенсії вищі. А ціни? А та плата, яку змушений платити півострів за фактичне перетворення в острів? Адже після окупації Криму всі зв'язки, які були природними для півострова з точки зору його географічного розташування, були розірвано.

Замість суші - вода. Замість Перекопу - Керченська протока. І при цьому для Медведєва Крим - такий саме регіон, "як всі". Якщо хтось думав, що в Кремлі будуть вишукувати "зайві кошти" для того, щоб сподобатися жителям окупованих територій, то він сильно прорахувався. У Москві чудово розуміють, що рано чи пізно Крим доведеться віддавати і якщо вже подобатися - то тим, хто залишиться в будь-якому випадку. І в цьому сенсі Крим завжди буде забезпечуватися за залишковим принципом. За великим рахунком, це звичайна військова база, на пляжах якої можна ще й позасмагати. Доля "тубільців" окупантів не хвилює.

І це, з одного боку - трагедія для жителів Криму, а з іншого - щеплення для всіх тих і на півострові, і в Україні в цілому, хто мріяв про Росію і готовий був потрапити в обійми колишньої метрополії навіть разом з територією. З Росією приходить тільки бідність. Хіба ще незрозуміло? Грошей немає.

А ви тримайтеся.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги