Як подолати черги в Майорську

КПВВ \'Майорськ\'

КПВВ " Майорськ". Нульовий блок - пост. Навіть в тумані видно Горлівку. Тут люди , що хочуть потрапити на підконтрольну українській владі територію, сідають на маршрутку і за 5 гривень під КПВВ " Майорськ". Під’їжджають 800 метрів до наступного блок- посту, де вже проходять перевірку прикордонників і фіскалів. Тут не можна заходити в посадки, бо можуть бути міни. Це один з найнавантаженіших КПВВ, більшість машин - з Луганщини, де й досі бойовиками заблоковано роботу КПВВ " Золоте", тому люди мають їхати в об'їзд.

Кілька разів цей КПВВ обстрілювали, за час його роботи тут загинули 5 прикордонників, тому питання безпеки як цивільного населення, так і працівників посту є дуже актуальними.

Напередодні нового року українські силовики провели нараду, аби збільшити кількість працівників різних служб на КПВВ і пришвидшити рух . Люди в чергах говорять, що стояли на годину менше, аніж зазвичай, але питання проходження КПВВ залишається болючим. Від вітру трохи рятують намети, встановлені міжнародними гуманітарними організаціями. Від холоду - намети з обігрівом від Служби надзвичайних ситуацій і гуманітарних організацій. Ми перевірили всю інфраструктуру - від санвузлів, яких має бути більше, до логістичного центру.

Ми говорили з фіскалами і прикордонниками про те, як подолати черги, важливо технічне переобладнання КПВВ. Ми очікуємо на технічну допомогу в цих питаннях наших європейських колег і підніматимемо це питання.

Також ми обговорювали питання зловживань на блокпостах. Бо хабарі повинні не брати, але і не давати. І якщо хтось намагається дати прикордоннику 200 грн за проїзд без черги, то національна поліція має фіксувати адмінправопорушення, вносити в відповідний резерв. А суд - приймати рішення про адмінвідповідальність. Досі жодного рішення суду з питань зловживань на КПВВ немає. Хоч прикордонники документували спроби дати хабар і зверталися до поліції, але реакції немає. Також будемо піднімати це питання.

Проінспектували логістичний центр, навіть купили там смачного сала з Бахмута. Жителі з окупованих територій кажуть, що продукти тут дешевше, ніж в ОРДЛО.

Познайомилися з собакою Куклою - місцевою зіркою, яка допомагає прикордонникам і силовикам.

Дуже хочеться, щоб КПВВ назавжди зникли з української землі, бо це - символ окупації частини нашої території. КПВВ зникнуть, коли ми відновимо контроль на україно-російському кордоні . І для цього Москва має виконувати Мінські угоди, а не саботувати і блокувати їх.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Блог о жизни