Крах американської мрії

6.1т

Американська мрія, коли кожний може стати президентом, нині проходить через серйозні випробування. Якщо колишня держсекретар стане президентом США, ця мрія взагалі потерпить крах. Адже справді: не може американська мрія звестися лише до одного прізвища – Клінтон.

Цілком очевидно, що президенти приходять і відходять, а ті, хто керує Америкою, залишаються. Це занадто складний механізм – управління державою, - щоби можна було його довірити одній людині. Президенти, міністри, конгресмени, сенатори, інші управлінці – лише менеджери по-справжньому сильних світу цього.

За великим рахунком, американська мрія – це міф. Так, кожний, звичайно, може стати президентом, але за однієї умови: якщо гратиме за встановленими правилами. А ці правила жорсткі та смертельно небезпечні. Моральні принципи в них не мають жодної ваги. Все підпорядковується корисливим цілям вузької групки сильних світу цього.
На прикладі сім’ї Клінтонів ми бачимо, що американська мрія перетворилася не лише на міф чи фарс, а насамперед на серйозну кризу жанру в ієрархії американських цінностей. І тут справа навіть не в прізвищі. Демократія по-американськи рано чи пізно повинна була дати збій. Закінчився ліміт міцності, коли система могла управляти навіть випадковими менеджерами, які добилися до влади. Приклад Буша-молодшого був серйозним попередженням, але на це не звернули належної уваги.

Система пожирає сама себе. Здається, Америка зараз знаходиться саме на цьому етапі своєї трагічної історії. Справа ж не в президентах-менеджерах, а в тих, хто ними реально управляє. Якщо не відбудеться зміни поколінь серед сильних світу цього, американцям доведеться забути про свою мрію. Але найтрагічніше, що Америка може втратити роль супердержави. І тоді розмови про російський слід в американській політиці не видаватимуться казковими.

Читайте все новости по теме "Блог о событиях в мире" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги