УкрРус

Держава сказала своє слово

8.1т

Якщо не діє відоме гасло "кращий контролер – ваше сумління", натомість живуть і працюють за правилом "там де була совість – член виріс", і при цьому ще й сміються, має своє слово сказати держава...

Вона так і вчинила, коли Верховна Рада ухвалила консолідований закон про квоту української мови на радіо. Він вийшов настільки демократичним і ліберальним, що з ним, як я розумію, погодилася навіть та частина радіоіндустрії, якій чужі будь-які сантименти до української мови, і які б не проронили й сльози на її похоронах...

З новітньої історії зроблені висновки. Ніхто не вимагає тотальної стовідсоткової українізації, і навіть про 75% не говориться. Йдеться про квоту в 35%, а на перших порах – і взагалі про 25. Такий підхід залишає широкий простір і для російськомовної пісні.

Буква і дух квотного закону демонструє, що ми визнаємо факт зміцнення громадянських основ нації. Ми цінуємо вибір більшості етнічних росіян України, і більшості наших російськомовних співвітчизників на користь єдиної України, їхній вклад в побудову модерної нації і сучасної держави та в захист спільної Вітчизни від спільного ворога. І ми вдячні їм за прихильне ставлення до української мови і поважаємо їхнє право говорити російською.

Однак, історичні постімперські реалії не залишають іншого рецепту, як акуратні засоби так званої позитивної дискримінації української.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги