Держава сказала своє слово

7.9т

Якщо не діє відоме гасло "кращий контролер – ваше сумління", натомість живуть і працюють за правилом "там де була совість – член виріс", і при цьому ще й сміються, має своє слово сказати держава...

Вона так і вчинила, коли Верховна Рада ухвалила консолідований закон про квоту української мови на радіо. Він вийшов настільки демократичним і ліберальним, що з ним, як я розумію, погодилася навіть та частина радіоіндустрії, якій чужі будь-які сантименти до української мови, і які б не проронили й сльози на її похоронах...

З новітньої історії зроблені висновки. Ніхто не вимагає тотальної стовідсоткової українізації, і навіть про 75% не говориться. Йдеться про квоту в 35%, а на перших порах – і взагалі про 25. Такий підхід залишає широкий простір і для російськомовної пісні.

Буква і дух квотного закону демонструє, що ми визнаємо факт зміцнення громадянських основ нації. Ми цінуємо вибір більшості етнічних росіян України, і більшості наших російськомовних співвітчизників на користь єдиної України, їхній вклад в побудову модерної нації і сучасної держави та в захист спільної Вітчизни від спільного ворога. І ми вдячні їм за прихильне ставлення до української мови і поважаємо їхнє право говорити російською.

Однак, історичні постімперські реалії не залишають іншого рецепту, як акуратні засоби так званої позитивної дискримінації української.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости